کمپانی AMD برای مشکل امنیتی Spectre و Meltdown وصله‌هایی را منتشر می‌کند
۲۳ام دی ۱۳۹۶ مطالب آپی

  

اگر از آخرین مطالب دنیای فناوری باخبر باشید، حتما متوجه وجود مشکل امنیتی جدیدی به نام Spectre و Meltdown شده‌اید. این مشکل ابتدا توسط Project Zero شرکت گوگل شناسایی شد که به صورت سه نوع Variant است. پس از شناسایی مشخص شد، این مشکل امنیتی شامل حال پردازنده‌های AMD ، ARM و اینتل (همچنین در بخش کارت گرافیک) شده است. در جریان این نوع آسیب پذیری، شرکت AMD اعلام کرده است که بروزرسانی‌های جدیدی را برای رفع این مشکل ارائه خواهد داد.

طبق اعلام Project Zero، هر سه نوع آسیب پذیری Variant برای پردازنده‌های AMD تهدیدی به شمار می‌رود. از سوی دیگر AMD نیز اشاره کرده است که با شرکت مایکروسافت مشغول به حل این مسئله بوده و اکنون نیز وصله‌هایی برای پردازنده‌های AMD در حال انتشار است. علاوه بر این، شرکت AMD اشاره داشته است که وصله‌های امنیتی ارسالی شامل پردازنده‌های قدیمی‌تر این شرکت نیز مانند سری Athlon و Turion می‌شود. همچنین انتظار می‌رود وصله‌های امنیتی مربوط به پردازنده‌های EPYC و Ryzen طی هفته آینده منتشر شوند.

با این حال شرکت AMD اشاره دارد که پردازنده‌های این شرکت در برابر مشکلات امنیتی اخیر ایمن بوده، و در قسمت پردازشگرهای گرافیکی نیز مشکلی وجود ندارد. در هر حال چه شرکت AMD اطمینان دهد که پردازنده‌های مرکزی این شرکت در برابر مشکلات امنیتی اخیر ایمن هستند یا نیستند، وصله‌های امنیتی برای پردازنده‌های شرکت AMD منتشر می‌شوند.


منبع: Guru3D


مطالب پیشنهادی