نخستین حسگر اثرانگشت درون‌صفحه‌ای توسط Vivo معرفی شد
۲۳ام دی ۱۳۹۶ مطالب آپی

کمپانی Vivo در بین تولیدکننده‌های چینی گوشی‌های هوشمند، یکی از نام‌های شناخته‌شده است که همواره ویژگی‌های جدیدی را به دنیای این گجت‌های محبوب اضافه می‌کند. این‌بار ویوُ با همکاری شرکت Synaptics نخستین اسکنر اثرانگشت درون‌صفحه‌ای را در جریان نمایشگاه CES 2018 معرفی نمود.

اگر خاطرتان باشد سال گذشته خبرهای متعددی از ثبت پتنت‌هایی در خصوص حسگرهای اثرانگشت درون‌صفحه‌ای به گوش می‌رسیدند؛ حتی قرار بود آیفون در گوشی هوشمند iPhone X نیز از این تکنولوژی استفاده کند.

این فناوری اثرانگشت‌خوان مشابه همان چیزی است که Synaptics با همکاری سامسونگ برای گلکسی اس۸ توسعه یافته بود؛ اما به علت آماده نشدن تا زمان مورد نظر سامسونگ، آن را در این پرچمدار سری گلکسی اس شاهد نبودیم.


Vivo

اما این‌بار Vivo است که ویژگی‌ جدیدی را به دنیای گوشی‌های هوشمند و سایر تولیدکننده‌ها معرفی می‌کند. در حال حاضر ویوُ حرفی از قیمت این گوشی هوشمند و مشخصات دقیق آن نزده اما به گفته آنها؛ این محصول برای تولید انبوه آماده است.

براساس صحبت‌های Vivo انتظار می‌رود تا در سه‌ماهه دوم سال جاری، شاهد رونمایی رسمی از این محصول اندرویدی مجهز به حسگر اثرانگشت درون‌صفحه‌ای باشیم.

نکته یا بهتر بگوییم، محدودیتی که در مورد این تکنولوژی تازه توسعه‌یافته وجود دارد؛ ابعاد کوچک آن نسبت به حسگرهای اثرانگشت رایج در سایر گوشی‌های هوشمند بازار است. البته اگر بخواهید از شر حاشیه صفحه‌های ضخیم و جای‌گیری بد که حسگرهای کنونی باعث آن هستند، خلاص شوید؛ باید این هزینه را بدهید.

فعلا باید منتظر ماند تا Vivo این گوشی هوشمند را به‌طور رسمی معرفی کند؛ فقط در آن زمان می‌تواند نحوه عملکرد این حسگر اثرانگشت درون‌صفحه‌ای را به درستی ارزیابی کرد.

منبع: mspoweruser


مطالب پیشنهادی