مایکروسافت آسیب‌پذیری جدید Adobe Flash را پچ می‌کند
۲۳ام دی ۱۳۹۶ مطالب آپی

مایکروسافت آپدیت امنیتی جدیدی را برای برنامه پیش‌فرض Adobe Flash Player موجود در ویندوز ۸٫۱ و ۱۰ ارائه کرده است. در این بروزرسانی، مایکروسافت نوعی آسیب‌پذیری که می‌تواند باعث نشت اطلاعات از کامپیوتر کاربر شود را برطرف کرد.

این مشکل در ادوبی فلش تقریبا تمام پلتفرم‌ها اعم از ویندوز، مک، کروم و لینوکس دیده شده و خود ادوبی نیز این موضوع را تایید کرده است.


Adobe Flash

این آسیب‌پذیری تاکنون در نسخه‌های زیر شناسایی شده:


  • ادوبی فلش پلیر ران‌تایم دسکتاپ نسخه ۲۸٫۰٫۰٫۱۲۶ و قدیمی‌تر در پلتفرم ویندوز و مکینتاش
  • ادوبی فلش پلیر مرورگر گوگل کروم نسخه ۲۸٫۰٫۰٫۱۲۶ و قدیمی‌تر در پلتفرم ویندوز، مکینتاش، لینوکس و Chrome OS
  • ادوبی فلش پلیر مرورگر مایکروسافت اج و اینترنت اکسپلورر ۱۱ نسخه ۲۸٫۰٫۰٫۱۲۶ و قدیمی‌تر در پلتفرم ویندوز ۱۰ و ۸٫۱
  • ادوبی فلش پلیر ران‌تایم دسکتاپ نسخه ۲۸٫۰٫۰٫۱۲۶ و قدیمی‌تر در پلتفرم لینوکس

اگر شما هم یکی از کاربران این پلتفرم‌ها هستید و از این پلیر Adobe Flash استفاده می‌کنید؛ توصیه می‌کنیم از طریق این لینک، بروزرسانی امنیتی مذکور را هر چه سریعتر دریافت نمایید.

برای یافتن نسخه Adobe Flash Player نصب شده بر روی سیستم عامل خود، می‌توانید به این وب‌سایت مراجعه کنید. همچنین اگر بر روی یک محتوای فلش در حال اجرا، راست‌کلیک کرده و گزینه About Adobe (Macromedia) Flash Player را انتخاب کنید، می‌توانید نسخه فلش پلیر خود را مشاهده نمایید.

باتوجه به اینکه استفاده از محتوای فلش در فضای اینترنت، روز به روز در حال کاهش می‌باشد؛ پیشنهاد می‌کنیم پس از نصب این پچ امنیتی، آن را بر روی سیستم خود به‌طور کامل غیرفعال یا حذف نمایید تا خیالتان از آسیب‌پذیری‌های همیشگی آن آسوده باشد.

منبع: mspoweruser


مطالب پیشنهادی