مایکروسافت آسیب‌پذیری آفیس، ادوبی و ویندوز را برطرف می‌کند
۲۳ام دی ۱۳۹۶ مطالب آپی

کمپانی مایکروسافت اخیرا انتشار آپدیت‌های امنیتی برای ویندوز، مجموعه آفیس، ادوبی، مرورگر اج، SQL Server و ChakraCore را آغاز کرده است. مایکروسافت در ماه جاری، Patch Tuesday را کمی زودتر شروع کرده و به آسیب‌پذیری‌ جنجالی و خطرناک Spectre و Meltdown در سیستم عامل ویندوز رسیدگی نمود.

پس از ارائه بروزرسانی‌های اورژانسی و مهم برای ویندوز؛ اکنون این کمپانی مشغول انتشار آپدیت‌‌هایی برای مجموعه آفیس و مرورگر اج می‌باشد.

در Patch Tuesday، مایکروسافت مجموعا ۵۵ آسیب‌پذیری را برطرف کرده که طی آن تقریبا بیش از ۱۶ باگ بحرانی پچ شده‌اند. در این رویداد، بروزرسانی‌هایی برای رفع مشکلات و نواقص امنیتی ویندوز، آفیس و اج نیز ارائه شده است.


آسیب‌پذیری

مجموعا ۳۸ آسیب‌پذیری به عنوان موارد مهم مشخص شده‌اند؛ در حالی که ۲۰ مورد از آسیب‌پذیری‌ها به مهاجمین امکان اجرای ریموت کدهای مخرب را در سیستم‌های پچ نشده می‌دهد. این موضوع می‌تواند کنترل دستگاه شما را به‌طور کامل در اختیار فرد مهاجم قرار بدهد.

مایکروسافت همچنین آسیب‌پذیری‌های امنیتی موجود در مجموعه نرم‌افزاری آفیس نسخه مکینتاش را نیز پچ می‌کند. این نواقص باعث می‌شوند تا مهاجمین می‌توانند بدون آگاهی کاربر، به سیستم دسترسی پیدا کنند. این کمپانی البته اعلام کرده که این نقص امنیتی هنوز مورد استفاده مهاجمین قرار نگرفته و موردی از این دست گزارش نشده است.

مجموعه آفیس، سیستم عامل ویندوز و مرورگر مایکروسات اج پس از نصب آخرین بروزرسانی ارائه شده در Patch Tuesday به خوبی قابل استفاده خواهند بود. به یاد داشته باشید که پس از نصب بروزرسانی حتما سیستم خود را ری‌بوت کنید تا پچ به درستی اعمال شود.

منبع: windowslatest


مطالب پیشنهادی