توسعه‌دهندگان می‌خواهند اپ‌های اندرویدی را به ویندوزفون بیاورند
۲۳ام دی ۱۳۹۶ مطالب آپی

روز گذشته یک توسعه‌دهنده به نام Heathcliff ابزاری تحت عنوان Windows Phone Internals 2.3 را ارائه کرد که با استفاده از آن می‌توان بوت‌لودر گوشی‌های ویندوزفون لومیا مایکروسافت و نوکیا را آنلاک کرد.

این موضوع گزینه‌های زیادی برای سفارشی‌سازی و انجام تغییرات گسترده در این گوشی‌ها را در اختیار توسعه‌دهندگان و متقاعبا کاربران قرار خواهد داد. نصب کاستوم رام‌ها و ویندوز ۱۰ موبایل که به‌صورت معمول توسط گوشی‌های ویندوزفون پشتیبانی نمی‌شود؛ از جمله این موارد هستند.

Windows Phone Internals 2.3 ممکن است مجددا پروژه Project Astoria را به دنیای ویندوزفون وارد کند؛ این پروژه به دنبال راهی برای نصب اپلیکیشن‌های اندرویدی در گوشی‌های موبایل ساخت مایکروسافت بود.


ویندوزفون

البته باتوجه به مراحل ابتدایی توسعه این پروژه نباید انتظار داشته باشید به‌زودی امکان نصب اپ‌های اندرویدی در ویندوز ۱۰ موبایل میسر شود. به گفته Heathcliff آنها به دنبال یافتن راهی به منظور نصب اپ‌های اندرویدی در گوشی‌های سری لومیا هستند و یک تیم توسعه‌دهنده قصد راه‌اندازی مجدد پروژه استوریا را دارد.

هیث‌کلیف البته تمایلی به ارائه راهی برای نصب کاستوم رام‌های اندرویدی بر روی گوشی‌های لومیا ندارد؛ در واقع به اعتقاد وی، خرید یک گوشی هوشمند اندرویدی گزینه به مراتب معقول‌تری خواهد بود.

در حالی که توسعه‌دهندگان قصد دارند پروژه استوریا را به دنیای ویندوزفون بازگردانند؛ هنوز هیچ تاریخی برای این اقدام مشخص نشده و اصلا نمی‌دانیم این کار ممکن است چقدر طول بکشد.

مایکروسافت در سال ۲۰۱۵ پروژه استوریا را معرفی کرد و به توسعه‌دهندگان این امکان را داد تا از کد موجود در اپ‌های اندرویدی استفاده کرده و با کمک آنها، اپلیکیشن‌هایی برای ویندوزفون طراحی کنند. این پروژه در نهایت به کاربران اجازه می‌داد تا فایل‌های APK را در پلتفرم مایکروسافت اجرا نمایند.

منبع: windowslatest


مطالب پیشنهادی