وب‌سایت مایکروسافت چین به عرضه سرفیس فون اشاره کرد
۲۰ام دی ۱۳۹۶ مطالب آپی

شایعات متعدد پیرامون دستگاه جنجالی سرفیس فون مایکروسافت این امید را در دل طرفداران این غول نرم‌افزاری زنده کرده که شاید مایکروسافت قرار است بار دیگر به دنیای دستگاه‌های پردازشی موبایل بازگردد.

دیروز در یکی از انجمن‌های چینی، وجود دستگاه اسرارآمیز Surface Phone تایید شد. یکی از مهندسین مایکروسافت به عملکرد بدون نقص و عالی سرفیس فون اشاره کرد. این مهندس که یکی از پشتیبانان کورتانا در وب‌سایت چینی Zhihu محسوب می‌شود گفته است:


اول از همه، سیری و بعد بیکسبی، دو دستیار هوشمند که در گوشی‌های هوشمند رده بالا مورد استفاده قرار گرفته‌اند؛ در کنار آنها کورتانا به عنوان یک اپلیکیشن جانبی ارائه شده است. کاربران ویندوزفون احتمالا قبول دارند که دستیار مجازی کورتانا در این پلتفرم بهتر از اپلیکیشن آن در سایر پلتفرم‌ها بوده و استفاده آسان‌تری داشت. مایکروسافت Cortana یک دستیار هوشمند مولتی‌پلتفرم می‌باشد که برای تمامی دستگاه‌ها شامل کامپیوترهای شخصی و گوشی‌های هوشمند ارائه شده است. برای یک دستیار مجازی، پشتیبانی از قابلیت تعیین مجوز نکته مثبتی محسوب شده و باعث بهبود عملکرد سرفیس فون خواهد شد.

سرفیس فون

این مهندس ادامه می‌دهد که اگرچه کورتانا به عنوان یک دستیار هوشمند سرعت پیشرفت مطلوبی ندارد؛ اما تیم توسعه آن به سختی در تلاش هستند تا عملکرد آن را بهبود ببخشند. سال گذشته در جریان سالگرد سه سالگی این دستیار مجازی هوشمند، ویژگی‌های جدید متعدد به همراه پشتیبانی بهتر از دستگاه‌ها را به کاربران ارائه کرد.

مایکروسافت اندرومدا که رسانه‌ها و اکثر کاربران آن را با نام سرفیس می‌شناسند؛ براساس شایعات منتشر شده قرار است مدتی دیگر در سال جاری عرضه شود. طراحی منحصربه‌فرد این دستگاه جنجالی توسط مایکروسافت پتنت شده و براساس اطلاعاتی که تاکنون بدست آورده‌ایم، شاهد یک محصول کاملا نوآورانه خواهیم بود.

منبع: windowslatest


مطالب پیشنهادی