اولین تصاویر از یک مادربرد مبتنی بر چیپ ست AMD X470 منتشر شد
۲۰ام دی ۱۳۹۶ مطالب آپی

در نمایشگاه CES امسال شرکت AMD به معرفی نسل بعدی پردازنده‌های Ryzen و چیپ ست X470 پرداخت، و همچنین در خلل آن برخی از شرکای این شرکت اولین مادربردهای مبتنی بر چیپ ست X470 از سوی شرکت AMD خود را معرفی کرد‌اند. تصویری که مشاهده می‌کنید مربوط به یک مادربرد از سوی شرکت گیگابایت تحت نام Aorus X470 Gaming 7 WiFi است.

بر اساس اطلاعات موجود، مادربردهای تولید شده همراه با چیپ ست X470 توان همراه سازی پردازنده‌های Ryzen در سری Pinnacle Ridge و APU های Raven Ridge را دارند که این مشخصات شامل مادربرد Aorus X470 Gaming 7 WiFi نیز می‌شود. در این مادربرد سه اسلات PCI-E X16 برای نصب کارت گرافیک، و دو اسلات نصب درایو SSD با سوکت M.2 مشاهده می‌شود. همچنین جا دارد تا به امکان نورپردازی این مادربرد در چهار قسمت آن اشاره داشت.

  

در قسمت بالاتر هیت سینک بزرگ مدار VRM این مادربرد توجه ما را به خود جلب می‌کند که وظیفه رفع دمای تولیدی را در این بخش دارد. بنا بر اطلاعات موجود در تصویر، این مادربرد دارای ۱۲ فاز تماما دیجیتالی برای بخش مدار تنظیم فشار رگلاتور خود است که توان مورد نیاز خود را برای ارائه حداکثر کارایی از دو کانکتور ۸ پین و ۴ پین ATX که به شاخه ۱۲ ولت متصل هستند، تامین می‌سازد. با توجه به این مشخصات می‌توان انتظار توان اورکلاکینگ بالایی را در کنار امکانات گیمینگ از این مادربرد داشت.


 

منبع: VideoCardz.com


مطالب پیشنهادی