انتشار پچ امنیتی High Sierra 10.13.2 همراه با حل مشکل Spectre
۲۰ام دی ۱۳۹۶ مطالب آپی

کمپانی اپل یک آپدیت مکمل جدید High Sierra 10.13.2 را برای تمامی دستگاه‌های تحت پوشش، منتشر می‌کند. این آپدیت تقریبا یک ماه پس از زمانی که اپل بروزرسانی اولیه High Sierra 10.13.2 را ارائه کرد؛ منتشر خواهد شد.

بروزرسانی جدید اپل با حل مشکل بحرانی Spectre برای سافاری همراه بوده و توصیه می‌کنیم به محض انتشار، آن را بر روی دستگاه خود نصب کنید.

High Sierra 10.13.2 برای تمام کاربران دستگاه‌های سازگار به‌صورت رایگان در دسترس بوده و در صورت تمایل می‌توانید از طریق سیستم Software Update اپ استور، دستگاه‌تان را بروزرسانی نمایید.

همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم، این آپدیت مکمل نقص امنیتی Spectre را برطرف خواهد کرد. علاوه بر این، سایر آسیب‌پذیری‌های سخت‌افزاری مانند Meltdown نیز وجود دارند که می‌توانند باعث مشکلات جدی برای دستگاه شما شوند. این آسیب‌پذیری‌‌ها با استفاده از نوعی مکانسیم اجرای کد در پردازنده دستگاه، به هکرها اجازه کنترل اطلاعات شخصی شما را می‌دهند.


High Sierra 10.13.2

این نخستین باری نیست که اپل این مشکل را برطرف می‌کند. آسیب‌پذیری Meltdown پیش‌تر در بروزرسانی اولیه High Sierra 10.13.2 حل شده بود و اپل اعلام کرد که در این هفته راه‌حلی را برای کاهش خطرات دو نقص امنیتی مذکور در پلتفرم‌های iOS و macOS ارائه خواهد کرد. همچنین از آنجایی که برطرف کردن برای نقص Spectre هیچ روش سخت‌افزاری وجود ندارد؛ اپل از طریق کنترل مرورگر سافاری این آسیب‌پذیری را برطرف می‌کند.

اگرچه این آسیب‌پذیری در بسیاری از دستگاه‌ها وجود دارد؛ خیلی خوب است که اپل به این موضوع رسیدگی کرده و تلاش می‌کند امنیت اکوسیستم خود را تامین نماید. هنوز مشخص نیست که آیا ویژگی‌های جدید یا بهبودهایی را نیز در آپدیت مکمل High Sierra 10.13.2 شاهد خواهیم بود یا خیر؛ اما به گفته این کمپانی در آپدیت امنیتی iOS 11.2.2 نیز مشکل آسیب‌پذیری Spectre برای کاربران این پلتفرم برطرف خواهد شد.

منبع: wccftech


مطالب پیشنهادی