کمپانی HP تعداد زیادی لپ‌تاپ را به علت آتش گرفتن باطری فراخواند
۱۹ام دی ۱۳۹۶ مطالب آپی

HP به‌طور رسمی اعلام کرد که مشکلی در باطری برخی از محصولاتش وجود دارد که می‌تواند منجر به آتش گرفتن آنها شود. کاربرانی که از این دستگاه‌ها برخوردار هستند باید یک آپدیت را به منظور غیرفعال‌سازی باطری نصب کرده و سپس برای تعویض باطری به اچ‌پی مراجعه کنند.

به گفته اچ‌پی، باطری‌هایی که این نقض در آنها دیده شده در دستگاه‌های HP Probook 64x(G2 و G3)، (G2 و G3)ProBook 65x ،x360 310 G2 ،ENVY m6 ،Pavilion x360 و نوت‌بوکHP 11 ، ZBook(شامل ۱۷ G3، ۱۷ G4 و Studio G3) وجود دارد. این باطری‌ها که اچ‌پی آنها را به عنوان لوازم جانبی یا باطری تعویضی برای کاربران دستگاه‌های مذکور از تاریخ دسامبر ۲۰۱۵ الی دسامبر ۲۰۱۷ در سراسر جهان ارسال کرده است؛ متاسفانه از این آسیب‌پذیری خطرناک برخوردار هستند.


HP

با استفاده از این سایت می‌توانید اطلاعات کامل و مهمی را در خصوص باطری دستگاه‌های اچ‌پی بدست آورید. همچنین این شرکت ابزاری را ارائه کرده که با آن می‌توانید خطرناک بودن باطری دستگاه خود را بررسی نمایید.

قابلیت Battery Safety Mode تنها برای محصولات اچ‌پی که توسط این کمپانی فراخوانده شده‌اند، قابل استفاده می‌باشد. اگر در فرآیند تایید باطری، یک نمونه مشکل‌دار شناسایی شود؛ کاربر می‌بایست بایوس خود را بروزرسانی کرده و سیستم را ریستارت نماید. در حین ریبوت شدن کامپیوتر، یک گزینه تحت عنوان Battery Safety Mode ارائه می‌شود که شارژ باطری را به طور کامل خالی کرده و از شارژ مجدد آن جلوگیری می‌کند.

در جدول زیر می‌توانید لیستی از محصولات اچ‌پی را که باطری آنها می‌تواند در معرض این خطر قرار داشته باشد؛ مشاهده نمایید.


HP


 

منبع: guru3d


مطالب پیشنهادی