کاهش قیمت پردازنده‌های AMD و ارزش خرید بیش از پیش آنها!
۱۹ام دی ۱۳۹۶ مطالب آپی

شرکت AMD در تلاش برای بدست آوردن سهم بیشتری از بازار فروش پردازنده‌ در رقابت با اینتل، به تازگی تصمیم گرفته است تا قیمت برخی از پردازنده‌های خود بخصوص سری Ryzen را کاهش دهد. در ادامه مطلب با آپ آی آر همراه باشید.


 


 

همانطور که در عنوان مطلب خوانده‌اید شرکت AMD به تازگی قیمت برخی از پردازنده‌های خود را کاهش داده است که این عمل توانسته سبب داغ شدن رقابت شرکت AMD و اینتل شود. در حال حاضر این کاهش قیمت شامل حال اکثر پردازنده‌های سری Ryzen و یک مدل از پردازنده‌های ThreadRipper در مدل ۱۹۰۰X شده است.

برای مثال می‌توان به قیمت پردازنده Ryzen 7 1800X اشاره داشت که قبل از کاهش قیمت اعمال شده قیمتی معادل ۴۹۹ دلار را داشته و هم اکنون این پردازنده تنها ۳۴۹ دلار است و در مقابل یک پردازنده Core i7-8700K از سوی شرکت اینتل با قیمت ۳۷۰ دلار قرار گرفته است. از سوی دیگر در پردازنده‌های ThreadRipper نیز پردازنده TR 1900X کاهش قیمتی معادل ۱۰۰ دلار را داشته است.

همچنین می‌توانید با مشاهده جدول بالا قیمت پردازندهای هم رده این دو شرکت را با یکدیگر از نظر قیمت مقایسه کنید. قیمت‌های مشخص شده از سوی شرکت AMD به صورت جهانی در حال تغییر هستند؛ ابتدا این کاهش قیمت‌ها در فروشگاه آمازون دیده شده‌ است و بزودی نیز می‌توان شاهد کاهش قیمت این پردازنده‌ها در تمامی بازارها بود.


 


مطالب پیشنهادی