چگونه به پست‌های موقت (استوری) بایگانی شده در اینستاگرام دسترسی پیدا کنیم؟
۱۹ام دی ۱۳۹۶ مطالب آپی

قابلیت ارسال و اشتراک پست‌های موقت که تحت عنوان عمومی استوری (Story) مورد شناخت قرار می‌گیرند اخیراً به یکی از محبوب‌ترین امکانات موجود در بسیاری از شبکه‌های اجتماعی مبدل گشته است که شروع گرایش به سمت و سوی آن را می‌توان در ابتدا از نرم‌افزار اسنپ‌چت مشاهده و اکنون به جستجوی آن در قالب دیگر شبکه‌های موجود از جمله اینستاگرام، واتس‌اپ و … نیز اقدام نمود.

محبوبیت استفاده از استوری به حدی فراوان می‌باشد که برخی مبنای فعالیت اجتماعی خود را امروزه کاملاً بر این مهم پایه‌گذاری کرده و دیگر تمایلی را به اشتراک محتوا به‌صورت سنتی از خود نشان نمی‌دهند. بر همین اساس ازآنجایی‌که پست‌های ارسالی با استفاده از روش نامبرده از محدودیت زمانی برخوردار بوده و اغلب پس از سپری شدن ۲۴ ساعت به‌طور کامل از قالب سرویس‌دهنده‌های شبکه حذف می‌گردند، لذا درخواست‌های مصرف‌کنندگان از توسعه‌دهندگان در خصوص افزودن قابلیتی جهت برقرار گشتن امکان ذخیره‌سازی محتویات موقت ارسالی اخیراً با افزایش دو چندانی همراه شده است.

خوشبختانه توسعه‌دهندگان شبکه اجتماعی اینستاگرام که کارنامه درخشانی در خصوص تکریم مشتری و احترام به حقوق کاربران را در پس‌زمینه دوره فعالیتی خود جای داده‌اند سرانجام درخواست مذکور را شنیده و با افزودن قابلیتی به نرم‌افزار محبوب خود امکان آرشیو و بایگانی سازی پست‌های موقت ارسالی را فراهم آورده است. ازآنجایی‌که عملکرد مکانیسم نامبرده در حالت پیش‌فرض به‌صورت کاملاً خودکار صورت پذیرفته و به‌هیچ‌عنوان دخالت کاربر را طلب نمی‌نماید، لذا در این مقاله آموزشی کوتاه تصمیم بر آن شد تا با یکدیگر به آشنایی با مسیر دسترسی به استوری‌های بایگانی شده پرداخته و سپس نحوه چگونگی غیرفعالسازی این مهم را نیز بیاموزیم.

برای این منظور ابتدا به صفحه شخصی خود (پروفایل) در شبکه اجتماعی اینستاگرام مراجعه و سپس بر روی کلید بایگانی در گوشه سمت راست بالای صفحه یک مرتبه کلیک نمایید.

مشاهده می‌کنید که فهرستی از تمامی پست‌های موقت یا به‌عبارتی‌دیگر استوری‌های بایگانی شده به نمایش در می‌آیند.

استوری

درصورتی‌که قصد دارید تا فهرستی از پست‌های عادی بایگانی شده را مشاهده کنید کافی است تا یک مرتبه بر روی منوی کشویی Archive کلیک و سپس گزینه Posts را انتخاب نمایید. در صورت نیاز می‌توانید جهت آشنایی با نحوه چگونگی بایگانی ساختن پست‌های اشتراکی در نرم‌افزار اینستاگرام به مقاله آموزشی زیر مراجعه کنید:

“چگونه پست‌های به اشتراک گذاشته شده در اینستاگرام را بایگانی کنیم؟”

همان‌طور که پیشتر نیز اشاره شده، قابلیت بایگانی سازی استوری‌های مورد اشتراک قرار گرفته در حالت پیش‌فرض به‌طور کاملاً خودکار توسط نرم‌افزار انجام می‌پذیرد. درصورتی‌که قصد دارید تا نحوه عملکرد شبکه اجتماعی نامبرده را با تغییر همراه ساخته و این مهم را غیرفعال کنید کافی است تا ابتدا بر روی آیکون سه نقطه موجود در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کرده و پس از مراجعه به بخش تنظیمات (Settings)، گزینه Save to archive را غیرفعال نمایید.

استوری

شبکه اجتماعی اینستاگرام با توجه به ماهیت عملکردی سیستم استوری به‌صورت خودکار پست‌های موقت به اشتراک گذاشته شده را از فهرست حذف و تمامی آن‌ها را به بخش بایگانی منتقل می‌سازد، بنابراین تمامی استوری‌های ارسالی از محدودیت زمانی ۲۴ ساعتی برخوردار می‌باشند. درصورتی‌که قصد دارید تا محتوایی به‌طور همیشگی برای همگان در بخش استوری‌ها به نمایش در آید کافی است تا ابتدا بر روی آیکون سه نقطه موجود در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کرده و سپس گزینه Create Highlight را انتخاب نمایید (برای این منظور باید در صفحه فهرست پست‌های موقت بایگانی شده قرار داشته باشید).

استوری مورد نظر خود را قالب فهرست پست‌های موقت بایگانی شده انتخاب و سپس بر روی کلید Next کلیک کنید.

استوری

حال می‌توانید با اعطای عنوانی به استوری همیشگی و ویرایش قالب پیش‌نمایش (تصویر کوچکی که به شکل دایره به نمایش در می‌آید) و سپس کلیک بر روی گزینه Add فرآیند این مهم را به اتمام رسانید. اکنون تمامی مراجعه‌کنندگان به صفحه شخصی شما می‌توانند با استفاده از کلیک نمودن بر روی تصویر پروفایل، به مشاهده پست موقت مبادرت ورزند. علاوه بر آن امکان افزودن استوری‌های همیشگی بیشتر با توجه به آیکون دربردارنده شمایل مثبت (دارای عنوان New) نیز امکان‌پذیر می‌باشد.


مطالب پیشنهادی