همکاری کورتانا و آمازون الکسا به‌زودی اتفاق خواهد افتاد
۱۶ام دی ۱۳۹۶ مطالب آپی

در آگوست ۲۰۱۷ مایکروسافت و آمازون اعلام کردند که به‌زودی دستیار صوتی آمازون الکسا از یک قابلیت کورتانا بهره خواهد برد؛ این ویژگی به کاربران Echo اجازه می‌دهد تا به اطلاعاتی که فقط در طریق سرویس دستیار صوتی مایکروسافت وجود دارند، دسترسی پیدا کنند.

کاربران با بیان عبارت “Alexa, Open Cortana” و سپس گفتن فرمان موردنظرشان، اطلاعات مناسب با آن را که فقط و فقط در سرویس کورتانا مایکروسافت یافت می‌شود را در اختیار خواهند داشت. همچنین این روند به‌صورت معکوس هم قابل اجرا خواهد بود؛ بدین صورت که کاربران کورتانا نیز می‌توانند از مهارت‌های آمازون الکسا بهره ببرند.

 ادغام و همکاری این دو سرویس دستیار صوتی قرار بود در سال ۲۰۱۷ ارائه شود، اما ظاهرا هنوز دو شرکت مایکروسافت و آمازون مشغول کار بر روی قابلیت‌های چنین سیستمی هستند.


آمازون الکسا

وب‌سایت Thurrott در مورد این تاخیر از دو شرکت مذکور درخواست پاسخ‌گویی داشته و در حالی که نه مایکروسافت و نه آمازون حرفی در مورد زمان دقیق ارائه این سرویس نزده‌اند؛ اما یکی از سخنگویان مایکروسافت گفت که به‌زودی اطلاعات جالبی را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

علاوه بر این، آمازون نیز اعلام کرد که ما هنوز در حال کار برروی ارائه بهترین رویکرد ادغام کورتانا و آمازون الکسا هستیم و به‌زودی این سرویس را به‌صورت عمومی منتشر خواهیم کرد.

پیش‌تر ساتیا نادلا گفته بود:


شخصیت و تخصص این دو دستیار صوتی به گونه‌ای است که اگر با یکدیگر همکاری کنند، کاربران منفعت زیادی از این قضیه خواهند برد. همین موضوع انگیزه‌ای شد تا مایکروسافت و آمازون بر روی امکان همکاری و ادغام این دو سرویس، سرمایه‌گذاری کنند.

در حالی که ده‌ها میلیون دستگاه آمازون Echo به‌فروش رسیده تاکنون صدها میلیون دستیار مجازی کورتانا بر روی سیستم عامل ویندوز ۱۰ نصب گردیده است؛ این یعنی کاربران کامپیوترهای شخصی مجهز به ویندوز ۱۰ می‌توانند از مزیت ۲۵ هزار مهارت آمازون الکسا بهره ببرند.

منبع: mspoweruser


مطالب پیشنهادی