برنامه ویرایش عکس Darktable برای ویندوز ارائه شد
۱۳ام دی ۱۳۹۶ مطالب آپی

Darktable نام یک برنامه ویرایش عکس متن‌باز است که پیش‌تر برای دو سیستم عامل مک و لینوکس ارائه شده بود. حالا به دلیل استقبال کاربران از این برنامه کاربردی، توسعه‌دهندگانش تصمیم گرفته‌اند تا آن را برای پلتفرم ویندوز نیز ارائه کنند.

دارک‌تیبل در واقع جایگزینی عالی برای ادوبی لایت‌روم است؛ در این برنامه شما می‌توانید تصاویر RAW را ویرایش کرده و حتی نگاتیوهای دیجیتالی را مدیریت نمایید!

ویژگی‌های Darktable شامل مدیریت رنگ حرفه‌ای برای مدیریت کردن رنگ‌های موجود در تصاویر می‌شود. این برنامه بسیاری از فرمت‌های رایج و حرفه‌ای تصاویر مانند JPEG، RAF و HDR پشتیبانی کرده و امکاناتی مانند پردازش تصویر مبتنی بر GPU را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.


Darktable

توسعه‌دهندگان برنامه در هر بروزرسانی، علاوه بر برطرف کردن باگ‌های قبلی، پشتیبانی از دوربین‌ها و زبان‌های بیشتری را ارائه می‌دهند.

دارک‌تیبل هنوز در مراحل ابتدایی توسعه قرار داشته و طبیعتا باگ‌هایی مانند پشتیبانی محدود از پرینترها و عدم امکان نام‌گذاری غیر ASCII در هنگام وارد یا صادر کردن فایل‌های TIFF در آن دیده می‌شود. همچنین برای شناسایی یا همگام‌سازی برخی دستگاه‌ها باید درایورهای مخصوصی نصب شوند.

فارغ از برخی باگ‌ها و مشکلات جزیی؛ برنامه Darktable در وضعیت پایدار قرار داشته و تیم توسعه آن امیدوارند تا کاربران از تجربه این برنامه کاربردی لذت ببرند. همچنین باید به این نکته اشاره کنیم که دارک‌تیبل یک برنامه Win32 بوده و می‌تواند جایگزینی رایگان و بسیار عالی برای Lightroom محبوب و البته گران باشد.

شما می‌توانید Darktable را از این لینک دریافت کنید.

منبع: windowslatest


مطالب پیشنهادی