مایکروسافت برنامه‌های مخصوص سرفیس فون را تست می‌کند
۱۲ام دی ۱۳۹۶ مطالب آپی

اگرچه مایکروسافت هنوز وجود دستگاه موبایل تاشو اندرومدا که آن را با نام سرفیس فون می‌شناسیم را تایید نکرده است؛ اما شایعاتی مختلفی پیرامون این دستگاه اسرارآمیز در فضای اینترنت منتشر می شوند. با سخت‌افزار همراه باشید.

امروز اطلاعات جدید دیگری از سرفیس فون فاش شد که نشان می‌داد کمپانی مایکروسافت در حال آزمایش برنامه‌های مخصوص این دستگاه تاشو می‌باشد.

مدتی‌ پیش در ماه گذشته میلاد، مجموعه‌ای از اپلیکیشن‌های ویژه Surface Phone در گوگل پلی استور مشاهده شده بود. ظاهرا کمپانی مایکروسافت اندرومدا را با کد ۸۸۲۸۰۸۰ می‌شناسد که در واقع بخشی از شماره مدل این گوشی هوشمند جنجالی محسوب می‌شود.

اما بار دیگر و این‌بار در مایکروسافت استور اپلیکیشن‌هایی شناسایی شده‌اند که برای دستگاه‌های مجهز به ویندوز ۱۰ طراحی شده‌اند.


سرفیس فون

براساس گزارشی جدید، برنامه‌های فعلی ویندوز ۱۰ موبایل و کامپیوترهای شخصی، بر روی دستگاه موبایل تاشو مایکروسافت نیز قابل اجرا خواهند بود. این موضوع می‌تواند نشان‌دهنده این موضوع باشد که احتمالا سرفیس فون را زودتر از چیزی که انتظار داریم، در بازار خواهیم دید.

انتظار می‌رود در سال ۲۰۱۸ مایکروسافت روند توسعه Windows Core OS و دستگاه تاشو اندرومدا را سرعت ببخشد؛ به همین دلیل اطلاعات بیشتری از این دستگاه ارائه خواهد شد.

Windows Core OS در واقع نسخه‌ای ماژولار از سیستم عامل ویندوز ۱۰ است که فارغ از نوع دستگاه، تجربه مطلوبی از این سیستم عامل را به کاربران ارائه می‌دهد. همچنین کاربر در صورت تمایل می‌تواند این نسخه را به نسخه حرفه‌ای‌تر ویندوز ۱۰ پرو ارتقا بدهد.

کامل‌ترین دستگاه موبایل مایکروسافت یا Andromeda از یک بدنه تاشو بهره می‌برد. گفته می‌شود این دستگاه طبقه‌بندی جدیدی را تلفن‌های همراه و تبلت‌ها ایجاد خواهد کرد.

این شرکت همچنین در حال تست سیستم عامل Windows Core OS برروی سرفیس فون می‌باشد؛ سیستم عاملی که به استراتژی مایکروسافت مبنی برای دسترسی به برنامه‌ها و خدمات در هر مکان و زمان، تحقق می‌بخشد.

منبع: windowslatest


مطالب پیشنهادی