افزونه Archive Poster گوگل کروم یک ماینر است
۱۰ام دی ۱۳۹۶ مطالب آپی

اخیرا افزونه‌ای در مرورگر گوگل کروم شناسایی شده بود که در واقع یک ماینر ارزهای رمزگذاری شده در قالب کدهای جاوا اسکریپ در آن اجرا می‌گردید. اما امروز باز هم این مرورگر با افزونه‌هایش خبرساز شد؛ این‌بار یکی از افزونه‌های کروم با عنوانArchive Poster  در حالی که بدون اطلاع کاربر مشغول استخراج ارزهای رمزگذاری شده بود، شناسایی شد.

افزونه Archive Poster به طور پنهانی یک ابزار ماینینگ را در پس زمینه اجرا می‌کرد. افزونه مذکور که پس از این جنجال‌ها توسط گوگل از وب استور گوگل کروم حذف شد، بیش از ۱۰۵ هزار کاربر در سراسر جهان دارد. براساس گزارش‌های منتشر شده، این افزونه ارز Monero را استخراج می‌کند. این نوع ارز متن‌باز بوده و در آوریل ۲۰۱۴ ایجاد شده است.


Archive Poster

آرشیو پستر در واقع یک افزار ساده تامبلر است که می‌توان کارهای مختلفی را در محیط این شبکه اجتماعی انجام داد. توسعه دهنده افزونه مذکور آن را در اوایل ماه دسامبر آپدیت کرده و یک ماینر درون‌مرورگر Coinhive را در آن قرار داده است. تعداد نسبتا زیادی از کاربران در تاریخ ۹ دسامبر از مصرف بیش از اندازه پردازنده توسط این افزونه شکایت داشتند.

یکی از کاربران در این خصوص گفته است:


از این افزونه استفاده نکنید؛ چرا که درون آن یک اسکریپت ماینینگ ارزهای رمزگذاری شده وجود دارد! زمانی که Archive Poster را نصب کنید، درخواست‌هایی به کوین‌هایو ارسال می‌شود و در نتیجه آن منابع پردازشی سیستم شما در اختیار افزونه قرار می‌گیرد.

اگر شما نیز این افزونه را در کامپیوتر ویندوزی خود نصب کرده باشید مسلما زمانی که مرورگر کروم در حال اجرا باشد با لود سنگین پردازنده روبه‌رو خواهید شد. پیشنهاد می‌کنیم هرچه سریع‌تر این افزونه را از کامپیوتر خود پاک نمایید؛ چرا که قرار نیست این مشکلات با بروزرسانی‌های آینده برطرف شوند!

منبع: windowslatest


مطالب پیشنهادی