گیگابایت کارت گرافیک مخصوص ماینینگ P104-100 را معرفی کرد
۹ام دی ۱۳۹۶ مطالب آپی

کمپانی گیگابایت امروز کارت گرافیک GV-NP104D5X-4G را معرفی و عرضه کرد. این محصول در واقع یک کارت گرافیک مخصوص ماینینگ می‌باشد که برپایه پردازنده ماینینگ P104-100 انویدیا طراحی شده است.

این کارت گرافیک از ۱۹۲۰ هسته CUDA، چهار گیگابایت حافظه گرافیکی پرسرعت GDDR5X و رابط حافظه ۲۵۶ بیتی بهره می‌برد. GP104 از رابط باس PCI-Express 3.0 x16 برخوردار می‌باشد.


ماینینگ

کارت گرافیک جدید گیگابایت که با نام کامل GV-NP104D5X-4G عرضه می شود، از سرعت هسته ۱۶۰۷ مگاهرتزی به‌صورت پیش‌فرض و ۱۷۳۳ مگاهرتزی در حالت Boost بهره می‌برد. همچنین سرعت هسته حافظه گرافیکی GDDR5X این مدل بر روی ۱۰ گیگاهرتز تنظیم شده است.

نیروی مورد نیاز برای این کارت گرافیک ماینینگ توسط یک اتصال ۸ پین PCIe تامین می‌شود. کارت گرافیک P104-100 از هیچ‌گونه خروجی تصویری برخوردار نبوده و توسط هیت‌سینک‌های آلومینیومی و سه فن از نوع WindForce 3X خنک می‌گردد.


ماینینگ

این نوع فن، به عنوان جدیدترین فناوری طراحی شده توسط گیگابایت به منظور خنک‌‌سازی کارت گرافیک محسوب گردیده و عملکرد بسیار خوبی دارد.

برخلاف کارت‌های گرافیک رده مصرفی GeForce، این مدل تنها از سه ماه گارانتی بهره می‌برد. از سوی دیگر قیمتی که برای این مدل می‌پردازید به مراتب کمتر از GTX 1080 یا GTX 1070 معمولی خواهد بود.


ماینینگ


 

منبع: techpowerup


مطالب پیشنهادی