دسترسی به اینترنت پرسرعت جزو حقوق شهروندی بریتانیا شد
۹ام دی ۱۳۹۶ مطالب آپی

دسترسی به اینترنت پرسرعت جزو حقوق شهروندی بریتانیا شد

خانه‌ها و کسب‌وکارها در بریتانیا از سال ۲۰۲۰ میلادی به بعد حق قانونی و قضایی دارند تا به اینترنت پرسرعت دسترسی داشته باشند و این طور که دولت اعلام کرده است، اگر تا آن زمان ساکنان بریتانیا در هر نقطه از این کشور به خطوط پرسرعت اینترنت دسترسی نداشته باشند می‌توانند شکایت کنند.

به گزارش آپ آی آر به نقل از گاردین، شرکت مخابرات بریتانیا (BT) تمام اپراتورهای موبایلی و مراکز ارائه‌ دهنده خدمات اینترنتی در این کشور را موظف کرده است تا پیش از سال ۲۰۲۰ میلادی به شهروندان اینترنت پرسرعت بدهند و در غیر این صورت اگر کاربران هنوز به خطوط پرسرعت اینترنتی دسترسی نداشته باشند می‌توانند در دادگاه‌های قضایی از آنها شکایت کنند.

وزارت ورزش، رسانه فرهنگ و دیجیتال بریتانیا اعلام کرد طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته تمام ساکنان بریتانیا تا سال ۲۰۲۰ میلادی به خطوط اینترنتی با حداقل سرعت ۱۰ مگابیت در ثانیه دسترسی خواهند داشت.

ارائه‌ دهندگان خدمات پهن‌باند اینترنتی از این پس دستور قضایی دارند تا به کلیه شهروندان این سرویس را ارایه دهند و فارق از اینکه شهروندان در کدام نقطه جغرافیایی از این منطقه قرار گرفته‌اند، می‌بایست امکان دسترسی به اینترنت پرسرعت برای همه آنها فراهم شود.

شرکت مخابرات بریتانیا (BT) اعلام کرده است که با انجام سرمایه‌گذاری‌های گسترده قصد دارد شکاف دیجیتالی در این منطقه را تا سال ۲۰۲۰ میلادی به طور کامل از بین ببرد و امکان دسترسی به اینترنت پرسرعت در دورافتاده‌ترین نقاط روستایی بریتانیا نیز فراهم شود.

 


مطالب پیشنهادی