آیفون 10 کاربران بیشتری را به iOS وارد می‌کند
۸ام دی ۱۳۹۶ مطالب آپی

علی‌رغم این‌که بسیاری از تحلیل‌گران عملکرد آیفون ۱۰ را از نظر فروش، پایین‌تر از حد انتظارات می‌دانند؛ اما این گوشی هوشمند فروش بسیار خوبی را در چین تجربه کرده به نوعی که بر تعداد کاربرانی که از اندروید به iOS کوچ می‌کنند نیز افزایش یافته است.

به گفته مورگان استنلی، یک تحلیل‌گر بازار؛ اگرچه میزان استقبال از آیفون ۱۰ بیشتر از مدل‌های ۸ و ۸ پلاس بوده، اما بازهم فوق‌العاده محسوب نمی‌شود.

کیتی هوبرتی، تحلیل‌گری دیگر ادعا می‌کند که پس از عرضه رسمی iPhone X نرخ انتقال از اندروید به iOS در ماه اکتبر سال جاری از ۶٫۷ به ۹٫۲ درصد افزایش یافته است. ظاهرا ویژگی‌هایی مانند Face ID، Animoji و نمایشگر OLED موفق شدند نظر بسیاری از کاربران اندرویدی را جلب کنند.


آیفون 10


براساس آمارهای منتشر شده، میزان استقبال از iPhone X در کشور چین سرعت بالاتری نسبت به آیفون ۸ و ۸ پلاس داشته است. اما نکته‌ای که باید به آن توجه کرد، کاربرانی هستند که به‌زودی آیفون قدیمی(حداقل دو نسل) خود را تعویض خواهند کرد؛ این موضوع به افزایش فروش آیفون‌های ۸ و ۸ پلاس کمک می‌کند.

اپل از میزان فروش خود در چین مسلما رضایت دارد؛ چرا که این کشور معمولا استقبال چشم‌گیری از گوشی‌های آیفون نداشته است.

آیفون 10

همان‌طور که احتمالا می‌دانید گوشی آیفون ۱۰ چندین بار با مشکل کمبود تامین قطعات و خود گوشی مواجه شد. در حال حاضر نیز اپل تنها موفق به هماهنگ کردن میزان عرضه با تقاضای موجود شده و تولید اضافی ندارد.

تحلیل‌گران انتظار دارند که این گوشی هوشمند در ماه ژانویه سال جاری در فروشگاه‌های سطح شهر در دسترس قرار بگیرند.


منبع: news.softpedia


مطالب پیشنهادی