آپدیت رداستون 4 قابلیت جستجو در پوشه را بهبود می‌دهد
۸ام دی ۱۳۹۶ مطالب آپی

مایکروسافت مدتی است بر روی چهارمین بروزرسانی Redstone کار می‌کند. آپدیت رداستون ۴ بروزرسانی بزرگ بعدی برای ویندوز ۱۰ خواهد بود و این غول نرم‌افزاری قصد دارد آن را در اوایل سال ۲۰۱۸ منتشر نماید.

مایکروسافت در یک پست بلاگ اعلام کرد که ویژگی ایندکسر جستجوگر ویندوز در  این نسخه از ویندوز ۱۰ تغییرات محسوسی را به خود می‌بیند. این قابلیت که پیش‌تر با نام WDS یا جستجوی دسکتاپ ویندوز شناخته می‌شد، اکنون با استفاده از ایندکس کننده ویژه تمام پوشه‌ها را سازمان‌دهی کرده و بنابراین کاربران می‌توانند به سادگی اسناد، تصاویر و فایل‌های خود را در هر جایی از ویندوز پیدا کنند.


رداستون 4

مایکروسافت در حال حاضر مشغول تست نسخه بهبود یافته Search Indexer ویندوز است. این نسخه از نظر کارایی افزایش قابل توجهی داشته و به شما کمک می‌کند تا فایل‌های خودتان را خیلی سریع پیدا نمایید.

مایکروسافت در مورد این ویژگی جدید در آپدیت رداستون ۴ می‌گوید:


باتوجه به حرکت Indexer از پوشه‌ای به پوشه دیگر، سرعت جستجو کاهش پیدا می‌کند. اگر ایندکسر این موضوع را تشخیص دهد با ادغام ایندکس‌ها سعی می‌کند تا سرعت را افزایش دهد. با ایندکس‌های ادغام شده کامل می‌توان سرعت جستجویی در حد ۱۰ برابر بیشتر را متصور بود. اما این کار به منابعی نیز نیاز خواهد داشت که بیشتر آن از پردازنده تامین شده و طبیعتا می‌تواند به کاهش عمر باطری منجر شود.

مایکروسافت همچنین ویژگی کاملا جدید ویندوز تایم‌لاین را نیز به‌صورت آزمایشی برای کاربران عضو اینسایدر ارائه کرده است. این ویژگی که در آپدیت رداستون ۴ ویندوز ۱۰ حضور خواهد داشت در واقع به کاربران اجازه می‌دهد تا فعالیت‌های خود در برنامه‌ها را ذخیره کرده و سپس در زمانی دیگر آن فعالیت‌ها را از جایی که ذخیره شده‌اند، ادامه دهند.

منبع: windowslatest


مطالب پیشنهادی