مایکروسافت دلایل اهمیت گوشی‌های تاشو را توضیح می‌دهد
۷ام دی ۱۳۹۶ مطالب آپی

در حال حاضر تنها گوشی هوشمند تاشو در بازار، Axon M شرکت ZTE می‌باشد. اما باتوجه به شایعات می‌توان موارد بیشتری را در سال ۲۰۱۸ انتظار داشت. اما در بین این موارد احتمالی، دو شرکت پیشتاز سامسونگ و مایکروسافت هیاهوی بیشتری را در فضای اینترنت به پا کرده‌اند.

کمپانی مایکروسافت که شایعات بسیار زیادی پیرامون گوشی هوشمند تاشو و اسرارآمیز سرفیس فون آن وجود دارد؛ توضیح می‌دهد که چرا اکنون زمان مناسبی برای تولید گوشی‌های تاشو مجهز به دو صفحه‌نمایش محسوب می‌شود.

این شرکت در جریان ثبت یک پتنت می‌گوید:


پیشرفت‌های صورت گرفته در گوشی‌های هوشمند به نوعی بوده که کاربران را برای تجربه بهترین تجربه کاربری ممکن به سمت نمایشگرهای بزرگ‌تر سوق می‌داد. صفحات نمایش در گوشی‌های هوشمند جدید صورتی طراحی شده‌اند که تقریبا تمام بخش جلویی گوشی را اشغال کرده‌اند؛ در چنین وضعیتی اگر بخواهیم نمایشگرهایی بزرگ‌تر را ارائه کنیم تنها راه افزایش ابعاد کلی گوشی هوشمند خواهد بود. این موضوع برای اکثر کاربران رضایت‌بخش نبوده و آن‌ها تمایل دارند گوشی هوشمند خود را به راحتی در دست گرفته و یا در جیب شلوارشان قرار دهند.

به همین دلیل گوشی‌های تاشو با صفحات نمایش دوتایی محبوبیت بالایی پیدا خواهند کرد. در یک دستگاه مجهز به دو صفحه‌نمایش کاربر علاوه بر تجربه کاربری فوق‌العاده، به علت روبه‌روی هم قرارگرفتن دو نمایشگر؛ هیچ‌گونه نگرانی از بابت آسیب‌پذیری نیز نخواهند داشت. علاوه بر این، کاربر می‌تواند دو صفحه‌نمایش را به طور کامل در سمت مخالف یکدیگر قرار داده و در واقع همزمان دو دستگاه مجزا را در اختیار داشته باشد!

تاشو

باتوجه به گفته‌های مایکروسافت این‌طور به‌نظر می‌رسد که تنها راه برای افزایش ابعاد صفحات نمایش، تاکردن آن‌ها می‌باشد. نحوه استقبال بازار و شرکت‌های پیشرو به گونه‌ای بوده که می‌توان انتظار داشت در آینده‌ای نه چندان دور، کاربران تنوع بسیار خوبی از این نوع دستگاه‌ها را برای انتخاب در اختیار داشته باشند.

منبع: mspoweruser


مطالب پیشنهادی