لپ‌تاپ Microsoft Surface بدترین رتبه تعمیرپذیری را کسب کرد
۷ام دی ۱۳۹۶ مطالب آپی

کمپانی مایکروسافت در سال ۲۰۱۷ سه مدل جدید را در خانواده لپ‌تاپ‌های Surface معرفی کرد؛ سرفیس، سرفیس پرو و سرفیس بوک ۲ نام این سه عضو جدید می‌باشند.

براساس گزارش وب‌سایت iFixit که با مطالب کالبدشکافی دستگاه‌های الکترونیکی مشهور شده است؛ بازکردن و کالبدشکافی کامل هر سه لپ‌تاپ سرفیس جدید تقریبا غیرممکن می‌باشد!

آی‌فیکس‌ایت اخیرا لیست دستگاه‌هایی که بدترین رتبه را از نظر قابلیت تعمیرپذیری دارند، منتشر کرده است. در این لیست شاهد حضور سه دستگاه Microsoft Surface هستیم که شامل سرفیس بوک ۲ نیز می‌شود.


Surface

آی‌فیکس‌ایت در خصوص تعمیرپذیری این لپ‌تاپ می‌گوید:


تقریبا ۱۰ گام را فقط برای دسترسی پیدا کردن به باطری و درآوردن آن طی کردیم! این شروع کار است و شما باید سایر اجزای لپ‌تاپ را نیز خارج کنید. لپ‌تاپ سرفیس یک هیولای چسب‌کاری شده است! هیچ راهی برای باز کردن لپ‌تاپ سرفیس بدون این‌که نابودش کنید، وجود ندارد.

جالب این‌که موضوع فوق در مورد لپ‌تاپ سرفیس ‌بوک ۲ مایکروسافت نیز صدق می‌کند. در حالی‌که لپ‌تاپ Surface امتیاز صفر را در امکان تعمیرپذیری کسب کرد؛ سرفیس بوک ۲ توانست امتیاز یک را به‌دست آورد! اگر یک مهندس یا تعمیرکار حرفه‌ای باشید، شاید بتوانید این لپ‌تاپ را باز کنید.

آی‌فیکس‌ایت در مورد تعمیرپذیری این لپ‌تاپ گفته است:


این مایکروسافت سرفیس بوک ۲ است؛ مانند تمام دستگاه‌های خانواده سرفیس که در سال جاری عرضه شده‌اند، سرفیس بوک ۲ نیز امتیاز بسیار بد یک را از نظر تعمیرپذیری کسب می‌کند.

بنابراین اگر یک مهندس یا تعمیرکار خیلی کاردرست نیستید؛ لطفا به هیچ عنوان به فکر تعمیر یا ارتقای قطعات دستگاه‌های Surface نباشید!

منبع: windowslatest


مطالب پیشنهادی