قابلیت ارتقا رایگان به ویندوز 10 تنها تا یک هفته دیگر
۶ام دی ۱۳۹۶ مطالب آپی

امکان ارتقای رایگان به ویندوز ۱۰ در تاریخ ۳۱ دسامبر سال جاری به پایان خواهد رسید. مایکروسافت پیش‌تر امکان ارتقای رایگان به این نسخه از سیستم عامل ویندوز را برای استفاده کاربران دارای ناتوانی(نظیر کم‌بینایی) تمدید کرده بود.

اما این شرکت قرار است سرانجام قابلیت ارتقای مجانی به Windows 10 را ظرف چند روز آینده حذف نماید. در واقع اگر در آینده‌ای نزدیک قصد استفاده از ویندوز ۱۰ را دارید، اکنون بهترین و تنها فرصتی است که می‌توانید به‌صورت رایگان این نسخه از سیستم عامل ویندوز را دریافت کنید.

ویندوز 10

در سال ۲۰۱۵ مایکروسافت طرح ارتقای رایگان به ویندوز ۱۰ را برای کاربران ویندوز ۷ و ۸٫۱ مطرح نمود. این کمپانی اجازه می‌داد تمام دستگاه‌هایی که از نسخه قانونی ویندوز ۷ یا ۸٫۱ بهره می‌بردند، سیستم عامل خود را مجانی به ویندوز ۱۰ ارتقا دهند. این طرح البته برای ۱۲ ماه نخست انتشار این نسخه از ویندوز ارائه شده بود؛ اما مایکروسافت آن را برای استفاده کاربرانی که از ویژگی‌های کمکی(به علت ناتوانی) این سیستم عامل بهره می‌بردند، تمدید نمود.

مایکروسافت در خصوص حذف امکان ارتقای مجانی گفته است:


اگر از تکنولوژی‌های کمکی استفاده می‌کنید، اکنون قادر هستید سیستم عامل دستگاه خود را به ویندوز ۱۰ ارتقا دهید. در مایکروسافت ما تمام تلاش خود را به‌کار گرفته‌ایم تا این دسته از کاربران تجربه مناسبی از جدیدترین نسخه ویندوز داشته باشند. در صورت تمایل می‌توانید تا پیش از تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۱۷ از این مزیت بهره ببرید.


منبع: windowslatest


مطالب پیشنهادی