گوشی Andromeda با قابلیت‌های ویژه در پتنتی جدید
۵ام دی ۱۳۹۶ مطالب آپی

همان‌طور که احتمالا می‌دانید، کمپانی مایکروسافت در حال کار بر روی یک گوشی با طراحی بسیار متفاوت است. این گوشی که با اسم رمز Andromeda و نام مستعار Surface Phone در وب شناخته می‌شود قرار است سال آینده روانه بازار شود.

امروز پتنت جدیدی منتشر شده که برخلاف پتنت‌های گذشته، این‌بار نگاهی نزدیک به طراحی لولایی و خاص این گوشی هوشمند جنجالی دارد.

عنوان این پتنت حاکی از امکان چرخش ۳۶۰ درجه‌ای لولای گوشی Andromeda می‌باشد. مایکروسافت این طراحی را از آن‌جایی پتنت کرد که تمایل کاربران برای داشتن نمایشگرهای بزرگ‌تر را متوجه شد. به گفته این شرکت، این گوشی با طراحی ویژه‌اش به کاربران اجازه می‌دهد همچنان آن را در جیب خود قرار دهند اما از نمایشگری با ابعاد به مراتب بزرگ‌تر بهره‌مند باشند.


Andromeda Andromeda

در واقع با این طراحی لولایی و هماهنگی‌های بسیار عالی نرم‌افزاری می‌توان یک تبلت را در قالب گوشی هوشمند با خود به همراه داشت. علاوه بر این، از آن‌جایی که دو نمایشگر بر روی یک‌دیگر قرار می‌گیرند، امنیت دستگاه در هنگام حمل‌ونقل نیز تا حد زیادی حفظ می‌شود.

به گفته مایکروسافت طراحی لولا برای این نوع دستگاه‌ها مشکلات خاص خود را دارد. برای مثال ممکن است نمایشگرها به نرمی باز یا بسته نشوند و یا امکان ثابت نگه داشتن نمایشگر در هر زاویه‌ای میسر نباشد.

اخیرا‌ یک طراحی حرفه‌ای به نام دیوید بریر، رندرهای فوق‌العاده جذابی از Andromeda یا همان سرفیس فون اسرارآمیز مایکروسافت منتشر کرده است. در این رندرها سعی شده تا تصویری واقعی از تمام نکاتی که در جدیدترین پتنت‌های منتشر شده از این گوشی هوشمند، به نمایش گذاشته شود.


 Andromeda Andromeda

Andromeda

Andromeda Andromeda

برخلاف گوشی تاشوی ZTE، محصول مایکروسافت در هنگامی که نمایشگر کاملا به‌صورت افقی قرار می‌گیرد، یک نمایشگر واحد را تشکیل می‌دهد. علاوه بر این، گفته می‌شود این گوشی از قلم Surface Pen نیز پشتیبانی خواهد کرد.

سرفیس فون محصولی است که اگر مایکروسافت آن را با موفقیت عرضه کند، می‌تواند به راحتی رقبای قدرتمند بازار از جمله آیفون اپل را شکست دهد.

منبع: windowslatest


مطالب پیشنهادی