ال‌جی مانیتور 27 اینچ و حرفه‌ای 27GK750F-B را عرضه کرد
۵ام دی ۱۳۹۶ مطالب آپی

ال‌جی یک عضو جدید را به خانواده مانیتورهای حرفه‌ای خود اضافه کرد. در این مدل که ۲۷GK750F-B نام‌گذاری شده بر روی نرخ تازه‌سازی بسیار بالای تصویر و همچنین کمترین زمان پاسخ‌گویی ممکن تمرکز شده است.

این مانیتور یک نمونه ۲۷ اینچی با نسبت تصویر ۱۶:۹ می‌باشد که از پنل باکیفیت TN با وضوح ۱۰۸۰p یا فول اچ‌دی بهره می‌برد. اگرچه این پنل دقت رنگ بی‌نظیری ندارد اما شفایت تصویر و جذابیت رنگ‌هایی در حد و اندازه سایر پنل‌های برجسته بازار را ارائه می‌دهد. میزان پوشش رنگ‌های NTSC در این مانیتور عدد قابل قبول ۷۲ درصد است.


27GK750F-B

اما از سوی دیگر پنل‌های TN امکان ارائه نرخ تازه‌سازی به مراتب بالاتر و زمان پاس‌گویی کمتری را میسر می‌کنند. به ادعای ال‌جی زمان پاسخ‌گویی ۲۷GK750F-B در حالت معمولی ۲ میلی‌ثانیه می‌باشد که در حالت فعال بودن تکنولوژی کاهش تاری تصاویر یا MBR به رقم بسیار عالی یک ثانیه کاهش پیدا می‌کند. البته توجه داشته باشید که این قابلیت در هنگام فعال بودن FreeSync قابل استفاده نخواهد بود.


27GK750F-B

وضوح تصویر ۱۰۸۰p در این مانیتور باعث می‌شود تا کاربران بتوانند برخی بازی‌ها را با فریم‌ریت بالای ۲۴۰ فریم‌برثانیه نیز اجرا کنند که بدین ترتیب این نرخ تازه‌سازی تصویر تجربه‌ای به مراتب بهتر را به گیمر ارائه خواهد کرد.

حداکثر روشنایی این مانیتور ۴۰۰cd/m² بوده که برای این نوع پنل بالاتر از حد معمول محسوب می‌شود. همچنین قابلیت FreeSync شرکت AMD نیز برای نمایش تصاویری روان و بدون تاخیر ارائه شده که می‌توانید در صورت تمایل از آن بهره ببرید.


27GK750F-B

ال‌جی قابلیت‌های نرم‌افزاری جالبی مانند Black Stabilizer را نیز ارائه کرده است. به عنوان مثال در این قابلیت، مناطق تیره کمی روشن‌تر نمایش داده می‌شوند تا گیمر به راحتی بتواند در محیط‌های تاریک، دشمنان را از پای درآورد.

مانیتور ۲۷GK750F-B امکان تنظیم ارتفاع، زاویه، چرخش و تبدیل به حالت پرتره را به کاربر می‌دهد. از نظر اتصالات نیز شاهد دو پورت HDMI 2.0، یک پورت DisplayPort 1.2a و دو پورت USB 3.0 با قابلیت شارژ سریع هستیم.


27GK750F-B

ال‌جی برای این مانیتور حرفه‌ای قیمت نسبتا معقول ۵۵۰ دلاری را در نظر گرفته است که باتوجه به امکانات آن، ارزش خرید مناسبی را ارائه می‌کند.

منبع: techpowerup


مطالب پیشنهادی