رشد 30 درصدی سرعت اینترنت جهان در سال 2017
۲ام دی ۱۳۹۶ مطالب آپی

سرعت اینترنت به‌طور کلی رشد قابل توجه ۳۰ درصدی را در دو بخش اتصالات سیمی و موبایل در سال جاری تجربه کرده است. با سخت‌افزار همراه باشید.

براساس گزارش وب‌سایت Ookla که به‌طور تخصصی در زمینه تست سرعت اینترنت فعالیت می‌کند، کشورهایی که سریع‌ترین اینترنت پهن‌باند و موبایل را در اختیار دارند، مشخص شدند. علاوه بر این، کشورهایی که نسبت به سال گذشته بیشترین پیشرفت را در زمینه سرعت اتصالات اینترنت داشته‌اند توسط این وب‌سایت معرفی شدند.

سرعت متوسط اینترنت در جهان اکنون ۴۰ مگابیت بر ثانیه در اتصال پهن‌باند و ۲۰ مگابیت بر ثانیه در شبکه‌های موبایل می‌باشد. افزایش سرعت کلی اینترنت در سال جاری به دلیل پیشرفت‌هایی است که در برخی کشورها نظیر نروژ، استرالیا و هند صورت گرفت. کشور هند با ۷۷ درصد رشد در سرعت اتصالات پهن‌باند خود را به رتبه ۷۶ از ۱۳۳ کشور در جهان ارتقا داده است. متوسط سرعت اینترنت پهن‌باند در این کشور ۱۸٫۲ مگابیت بر ثانیه می‌باشد.


سرعت اینترنت

اما در زمینه سریع‌ترین سرعت دانلود اتصالات پهن‌باند، سنگاپور رتبه نخست را کسب کرده و ایسلند، هنگ‌کنگ، کره جنوبی و رومانی در رده‌های بعدی قرار دارند. کشورهای نروژ، هلند، ایسلند، سنگاپور و مالت نیز رتبه‌های برتر را در زمینه سرعت دانلود شبکه‌های موبایل در اختیار دارند.

انگلستان و ایالات متحده از نظر سرعت دانلود اتصالات پهن‌باند به ترتیب رتبه‌های ۴۴ و ۴۵ را کسب کرده‌اند؛ این در حالی است که در سرعت دانلود شبکه‌های موبایل انگلستان رتبه ۲۶ و ایالات متحده رتبه ۱۲ جهان را در اختیار دارند.

دسترسی به اینترنت پرسرعت به یک نیاز ضروری برای بسیاری از کسب‌وکارها و صنایع مختلف تبدیل شده و این امید وجود دارد که که در سال ۲۰۱۸، سرعت رشد مشابه یا حتی بالاتری را در شبکه‌های اینترنتی شاهد باشیم.


منبع: itproportal


مطالب پیشنهادی