ادامه روند نزولی بازار کامپیوترهای شخصی در سال 2018
۲۹ام آذر ۱۳۹۶ مطالب آپی

به گفته تحلیل‌گران بازار کامپیوتر، کسب‌وکار بخش سرویس‌های ابری مایکروسافت بسیار موفق بوده و عملکرد آن در سال آینده حتی بهتر از پیش خواهد شد. براساس پیش‌بینی جدید این تحلیل‌گران، دو شرکت مایکروسافت و اپل در سال ۲۰۱۸ بازار IT را در دست خود خواهند گرفت؛ این در حالی است که سهم کامپیوترهای شخصی همچنان روند نزولی خود را ادامه می‌دهد.

به اعتقاد تحلیل‌گران، مایکروسافت و اپل در سال آینده تقریبا نیمی از سود عملیاتی صنعت آی‌تی را به خود اختصاص خواهند داد.

انتظار می‌رود درآمدهای این دو شرکت به علت خرید تجهیزات و سرویس‌های مورد نیاز برای مهاجرت به فضاهای ابری، افزایش محسوسی داشته باشد.

در حالی که شرکت مایکروسافت صنعت آی‌تی را به تسخیر خود در خواهد آورد، بازار کامپیوترهای شخصی همچنان روند نزولی خود را حفظ می‌کنند؛ البته نه با شیب تند و نگران کننده!


کامپیوترهای شخصی

اما به‌هرحال، باید به این نکته توجه داشت که این روند نزولی بیشتر به علت دوره‌های نوسازی تجهیزات کامپیوتری توسط سازمان‌ها و کسب‌وکارهای مختلف اتفاق خواهد افتاد.

باتوجه به تلاش مایکروسافت برای بهبود و تکامل هرچه بیشتر و بهتر ویندوز ۱۰، احتمالا در سال‌های آینده این سیستم عامل را در اکثر کامپیوترهای شخصی کاربران و سازمان‌ها شاهد خواهیم بود؛ این موضوع مسلما می‌تواند به نفع بازار کامپیوترهای شخصی تمام شود.

از زمانی که ساتیا نادلا سکان هدایت مایکروسافت را به دست گرفت، این شرکت تمرکز خود را بر روی کسب‌وکارها و سازمان‌های بزرگ معطوف کرده و سرویس‌های ابری و بخش کسب‌وکار ابری مایکروسافت درآمد قابل توجهی را برای این غول ردموندی به همراه داشته‌اند.


منبع: windowslatest


مطالب پیشنهادی