آموزش نحوه چگونگی دنبال نمودن هشتگ مورد علاقه در شبکه اجتماعی اینستاگرام
۲۹ام آذر ۱۳۹۶ مطالب آپی

آیتم‌های هشتگ امروزه از محبوبیت بسیار فراوانی در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی مختلف به‌خصوص اینستاگرام برخوردار گردیده و کافی است تا جستجویی جهانی را در قالب یکی از بسترهای مورد استفاده صورت دهید تا با انبوه انواع و اقسام هشتگ‌ها در زیرمجموعه پست‌های گوناگون رو به رو شوید.

همان‌طور که مستحضر هستید قابلیت دنبال نمودن افراد در شبکه اجتماعی اینستاگرام به‌عنوان یکی از برجسته‌ترین امکانات آن به شمار می‌رود که برخی نیز تمام زمان خود را در این مسیر صرف می‌نمایند. اکنون به لطف توسعه‌دهندگان شبکه نامبرده، جدیدترین ویژگی افزوده شده قابلیت دنبال نمودن هشتگ‌های مورد علاقه مصرف‌کنندگان را نیز به‌راحتی فراهم آورده است که این مهم به‌تنهایی در زمینه دستیابی به محتوای مورد نظر با متمرکز نمودن جستجو و جلوگیری از هدر رفت زمان تأثیرات بسیار فراوانی را به خود اختصاص می‌دهد. نحوه عملکرد ویژگی مذکور درست همانند مکانیسم پیش‌فرض فالو کردن شبکه اجتماعی اینستاگرام صورت داده شده است تا موانع سد راه کاربران در میان انبوه محتویات به اشتراک گذاشته شده در طول روز با کاهش بیشتری همراه شود.

برای این منظور ابتدا نرم‌افزار دسترسی به شبکه اجتماعی اینستاگرام را بر روی تلفن همراه خود گشوده و سپس به بخش جستجوی جهانی (آیکون ذره‌بین در قسمت انتهایی صفحه) مراجعه کنید.

بر روی کادر جستجو در قسمت فوقانی صفحه کلیک کنید.

حال در ابتدا به سربرگ Tags مراجعه کرده و سپس هشتگ مورد نظر خود را در کادر جستجو تایپ نمایید. مشاهده می‌کنید که فهرستی از تمامی موارد منتسب به هشتگ مربوطه به همراه شمارش تعداد پست‌های در بردارنده آن نمایان می‌گردند.

هشتگ

اکنون کافی است تا به‌منظور دنبال نمودن هشتگ مورد نظر خود، ابتدا آن را از طریق فهرست انتخاب کرده و سپس در صفحه جدید نمایان شده بر روی کلید Follow کلیک کنید تا برجسته‌ترین و بهترین پست‌های به اشتراک گذاشته توسط افراد موجود در سرتاسر کره زمین به‌صورت کاملاً خودکار همانند محتویات اشتراکی معمولی (توسط افرادی که شخص هم‌اکنون در حال دنبال نمودن آن‌ها می‌باشد) در صفحه اصلی خوراک (صفحه‌ای که در هنگام گشودن نرم‌افزار با آن مواجه می‌شوید) به نمایش در آیند.

محتویات تحت هشتگ یا هشتگ‌های مختلف با برخورداری از برچسبی متشکل از نام کاربری فرد ارسال کننده به همراه هشتگ مربوطه در قسمت عنوان از دیگر پست‌های اشتراکی قابل تمایز می‌باشند. علاوه بر آن ذکر این نکته نیز ضروری است که برخی از استوری‌های به اشتراک گذاشته در ساعات اخیر نیز در قالب فهرست فوقانی صفحه به نمایش در می‌آیند.

هشتگ

درصورتی‌که قصد دارید تا فهرستی از هشتگ‌های هم‌اکنون در حال دنبال را مشاهده نمایید کافی است تا به صفحه شخصی (پروفایل) خود مراجعه و پس از کلیک نمودن بر روی کلید Following، سربرگ را به Tags تغییر دهید. علاوه بر آن امکان آنفالو نمودن هشتگ‌ها از طریق صفحه فعلی نیز میسر می‌باشد. ذکر این نکته نیز ضروری است که قابلیت مشاهده تمامی هشتگ‌ها توسط دیگر افراد درست همانند فهرست اشخاص در حال دنبال نیز میسر می‌باشد که این مهم در صورت شخصی بودن پروفایل تنها محدود به دوستان می‌گردد، اما امکانی جهت غیرفعالسازی کامل این مهم در حال حاضر متأسفانه وجود ندارد.


مطالب پیشنهادی