کارت گرافیک انویدیا TITAN V از NVLink و SLI پشتیبانی نمی‌کند
۲۳ام آذر ۱۳۹۶ مطالب آپی

کمپانی انویدیا قدرتمندترین کارت گرافیک خود را تحت عنوان TITAN V معرفی کرد. برای چیدمان دوتایی این کارت گرافیک، باید هزینه‌ای حدودا ۷۱۹۶ دلاری را برای دو کارت و ۱۲۰۰ دلار را برای خرید کابل‌های NVLink بپردازید.

در حالی که این مبالغ برای اکثر کاربران و حتی گیمرهای حرفه‌ای نیز بیش از اندازه بالاست، اما جای نگرانی وجود ندارد؛ چرا که انویدیا رسما اعلام کرد که TITAN V نه از ویژگی NVLink و نه از SLI پشتیبانی نخواهد کرد.


TITAN V

رابط NVLink که توسط انویدیا برای کارت‌ Tesla V100 PCIe طراحی شده بود، از نظر بسیاری از کاربران باید برای این محصول از خانواده تایتان نیز ارائه می‌شد. این موضوع از آن‌جایی قوت گرفت که سه کارت گرافیک TITAN V، Tesla V100 و Quadro GV100 از یک PCB تقریبا مشابه بهره می‌برند.

انویدیا طراحی این کارت گرافیک جدید از سری تایتان را به گونه‌ای انجام داده که دیگر امکان اتصال مادگی رابط NVLink به کارت وجود ندارد.

به نظر می‌رسد با حذف قابلیت پشتیبانی از SLI، انویدیا صریحا به کاربران متذکر شده که دیگر دوران چیدمات دوتایی و چندتایی کارت‌های گرافیکی به پایان رسیده است. شایان ذکر است که این کارت گرافیک در حال حاضر قدرتمندترین کارت گرافیکی انویدیا برپایه معماری Volta بوده و به نوعی پرچمدار این شرکت به شمار می‌رود.

حال باید دید اورکلاکرهای حرفه‌ای که تشنه بنچمارک‌گیری و ثبت رکوردهای عجیب و غریب هستند، به سراغ یک کارت گرافیک TITAN V می‌روند و یا به سراغ چینش دوتایی TITAN Xp و یا چهارتایی Radeon RX Vega 64 خواهند رفت.

منبع: techpowerup


مطالب پیشنهادی