نسخه High Sierra 10.13.2 مک منتشر شد
۲۱ام آذر ۱۳۹۶ مطالب آپی

پس از انتشار نسخه‌های iOS 11.2، tvOS 11.2 و watchOS 4.2 برای دستگاه‌های تحت پوشش آیفون، آیپد، آیپاد تاچ، اپل تی‌وی و اپل واچ، حالا اپل نسخه High Sierra 10.13.2 سیستم عامل مک را برای کامپیوترهای مک خود منتشر کرده است.

این نسخه از مک در واقع دومین به‌روزرسانی رفع عیبی می‌باشد که برای نسخه ۱۰٫۱۳ های سیرا منتشر شده است. در نخستین به‌روزرسانی که در تاریخ ۳۱ اکتبر سال جاری ارائه شد یکی از مشکلات امنیتی اینترنت وای‌فای با عنوان KRACK برطرف گردید.

اما در دومین نسخه از به‌روزرسانی ارائه شده برای High Sierra 10.13 اپل بر روی رفع نقص امنیتی در بخش رمزعبور روت تمرکز کرده است. در این نقص عملا هر کسی که به مک شما دسترسی داشته باشد می‌تواند به عنوان یک کاربر ادمین وارد سیستم عامل شده و اطلاعات شما را درا ختیار داشته باشد و یا آن‌ها را تغییر دهد. بنابراین همین موضوع به تنهایی می‌تواند اهمیت نصب این به‌روزرسانی را نشان دهد.

علاوه بر این، در آپدیت جدید اپل برای High Sierra، توسعه دهنده‌ها می‌توانند سیاست‌های دریافت وجه را برای کاربرانی که عضویت با تمدید خودکار دارند، به شیوه بهتری مدیریت نمایند.


High Sierra

در نسخه جدید High Sierra 10.13.2 سازگاری با دستگاه‌های صوتی USB ثالث بهتر شده، قابلیت VoiceOver هنگام مشاهده اسناد PDF در برنامه Preview و همچنین سازگاری با نمایش خط بریل در برنامه Mail بهبود یافته است.

با هر به‌روزرسانی رفع اشکال macOS، معمولا اپل امنیتی، پایداری و کارآمدی کامپیوترهای مک را بهبود می‌بخشد. بنابراین می‌توانید در اولین فرصت Mac App Store را باز کرده به بخش Updates رفته و جدیدترین نسخه از سیستم عامل مک را بر روی کامپیوترتان نصب نمایید.

نسخه High Sierra 10.13.2 سیستم عامل مک به طور رسمی برای مک‌بوک و کامپیوترهای آی‌مکی که از سال ۲۰۰۹ به بعد عرضه شده‌اند، ارائه شده است.

منبع: news.softpedia


مطالب پیشنهادی