هدایت تیم طراحی محصولات اپل به جانی آیو سپرده شد
۲۰ام آذر ۱۳۹۶ مطالب آپی

پس از نزدیک به دو سال که جانی آیو برخی از مسئولیت‌های خود را به عنوان سرپرست تیم طراحی به دیگر اعضای شرکت اپل سپرده بود، وی مجدداً هدایت تیم طراحی را برعهده گرفته است. وی به عنوان مدیر اجرایی تیم طراحی اپل در سال ۲۰۱۵ دست یافت اما به‎زودی، رهبری این تیم را به آلن دای و ریچارد هوارث واگذار کرد؛ علت این موضوع، نظارت بر مقر جدید شرکت اپل بوده است که طراحی مانند یک سفینه فضایی دارد. ادامه مطلب را در سخت‎افزار از دست ندهید.

اپل

اکنون جانی آیو می‎تواند روی تمامی پروژه‌های طراحی محصولات اپل نظارت داشته باشد. از محصولاتی که از ایده‌های خلاقانه وی بی‌نصیب نشده‌اند، می‌توان به گوشی‌های آیفون، تبلت آیپد و ساعت‎های مچی هوشمند اپل واچ اشاره کرد. لازم به‎ذکر است که وی در سال ۲۰۱۲ و زمانی‎که اسکات فورستال از اپل به دلیل مشکلات برنامه مسیریابی اختصاصی این شرکت اخراج شد، به به  سمت «سرپرست ارشد واحد طراحی نرم‌افزاری» دست پیدا کرد. هنگامی‌که برنامه مسیریابی اختصاصی اپل با مشکل مواجه شد، تیم کوک ناچار شد در نامه‌ای خطاب به کاربران، عذرخواهی کرده و از آن‏‌ها بخواهد که از برنامه‎های غیررسمی مانند گوگل مپ استفاده کنند؛ البته فورستال، حاضر نشد تا این مشکل را به گردن بگیرد!

در همین رابطه، سخنگوی شرکت اپل اعلام کرده است:


با تکمیل شدن پارک اپل، مدیران ارشد واحد طراحی اپل و تیم‌های وابسته به آن، یک‎بار دیگر به جانی آیو گزارش‌های خود را به طور مستقیم ارائه خواهند داد؛ فردی که تنها روی این موضوع متمرکز است.


مطالب پیشنهادی