پیش‌بینی IDC از آینده بازار تلفن‌های همراه
۱۷ام آذر ۱۳۹۶ مطالب آپی

پیش‌بینی IDC از آینده بازار تلفن‌های همراه

به نظر می‌رسد که آینده بازار تلفن‌های همراه هوشمند در اختیار فبلت‌ها قرار خواهد گرفت، زیرا متخصصان مرکز IDC به‌تازگی در تحلیل خود از بازار تا سال ۲۰۱۰ اعلام کرده‌اند که این رده از همراه‌های هوشمند بیش از ۶۰ درصد بازار را در دست خواهند داشت.
 
به گزارش آپ آی آر از رایورز به نظر می‌رسد که به‌زودی شاهد بزرگ‌تر شدن تلفن‌های همراه موجود در بازار باشیم.
همانطور که می‌دانید، تلفن‌های همراه هوشمند دارای نمایشگرهای بین ۵٫۵ تا ۷ اینچی، غالباً “فبلت” نامیده می‌شوند؛ اما شواهد نشان می‌دهد که این پدیده به‌زودی با رشدی چشمگیر در تولید و عرضه روبرو خواهد شد.
تحلیل‌های انجام شده خبر از آن دارند که این رده قرار است تا آینده نزدیک، از مدل‌های عادی و کوچک پیشی بگیرد.
 
بر اساس گزارش‌های مرکز تحقیقاتی IDC، وضعیت فعلی بازار تلفن‌های همراه هوشمند در بازار امروزی و سال ۲۰۱۷ نشان از فروش ۱٫۵ میلیارد دستگاه دارد.
از میان این دستگاه‌ها، ۸۸۹ میلیون دستگاه از نوع همراه‌های هوشمند دارای نمایشگر کوچک‌تر از ۵٫۵ اینچی بوده و ۶۱۱ میلیون مدل نیز فبلت هستند.
 
با این‌ حال، تا سال ۲۰۱۹ شاهد این خواهیم بود که فبلت‌ها بیش از ۵۰ درصد بازار را از آن خود نموده و همچنان به روند صعودی خود ادامه دهند.
این تحلیل‌ها نشان می‌دهد که در سال ۲۰۲۱ میلادی، رقم ۲۰۰ میلیون دستگاه به آمار کلی‌ فروش این دیوایس‌ها در جهان افزوده شده و از میان ۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دستگاه بازار در آن زمان، یک میلیارد فبلت در اختیار کاربران خواهد بود.

همچنین پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۱، سیستم‌عامل اندروید ۸۵٫۳ درصد بازار را در اختیار داشته و سیستم‌عامل iOS نیز ۱۴٫۶ درصد از بازار را در اختیار بگیرد. بدین ترتیب، تنها ۰٫۱ درصد باقی خواهد ماند که به سایر سیستم‌های عامل اختصاص دارد.

نکته جالب این است که آمار مالکیت فعلی در سال ۲۰۱۷ برابر با ۸۵٫۱ درصد برای اندروید و ۱۴٫۸ درصد برای iOS است و بدین ترتیب می‌توان گفت این پیش‌بینی نشان از این دارد که در آینده‌ای نزدیک، میزان مالکیت اندروید بر بازار افزایش خواهد یافت.

 


مطالب پیشنهادی