پلتفرم‌های موبایل AMD با همکاری کوالکام ارائه می‌شوند
۱۶ام آذر ۱۳۹۶ مطالب آپی

در جریان مراسم Qualcomm Technology Summit که به طور سالیانه برگزار می‌شود، حضور غافلگیرکننده AMD باعث شد تا احتمال همکاری این دو شرکت بر سر زبان‌ها بیفتد.

هدف از این همکاری به احتمال زیاد به‌کارگیری مودم‌های LTE شرکت کوالکام در پلتفرم‌های موبایلی است که در آینده از سوی AMD شاهد خواهیم بود. کوین لنسینگ از شرکت ای‌ام‌دی بر روی استیج رفته و از طراحی‌های مرجع پلتفرم Ryzen Mobile سخن گفت. برای مثال در این پلتفرم از دو APU این شرکت، Ryzen 5 2500U و Ryzen 7 2700U بهره گرفته می‌شود.

لنسینگ به قابلیت اتصال دائم در این پلتفرم جدید اشاره کرد و نشان داد که چطور همکاری شرکت‌های مختلف می‌تواند به افرادی که در زمینه بازی و کار از دستگاه‌های هوشمند خود استفاده می‌کنند، کمک نماید.


AMD

البته این نخستین باری نیست که چنین مودم‌هایی در پلتفرم‌های موبایل مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ چرا که اینتل در گذشته این کار را در محصولاتی مانند XMM7260 و XMM7360 انجام داده بود. این پلتفرم‌ها بیشتر در دستگاه‌هایی کسب‌وکارمحور و یا کروم‌بوک‌ها مورد استفاده قرار گرفت.

اما به هر حال می‌توان گفت که این نخستین بار است که استفاده از LTE به عنوان یک آپشن در پلتفرم‌های AMD در این حجم اتفاق می‌افتد.

البته یادآوری این نکته نیز ضرروی است که افزودن یک قطعه جدید به یک دستگاه قابل حمل معمولا با افزایش هزینه و مصرف باطری همراه خواهد بود. علاوه بر این، کاربران با  یک مساله جدی‌تر نیز روبه‌رو خواهند شد؛ کاربران برای بهره‌گیری از قابلیت‌های LTE ارائه شده در پلتفرم جدید AMD باید اپراتور مناسبی را انتخاب نمایند.

منبع: techpowerup


مطالب پیشنهادی