شیائومی روی محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی متمرکز خواهد شد
۱۶ام آذر ۱۳۹۶ مطالب آپی

اهمیت هوش مصنوعی در سال ۲۰۱۷، افزایش یافته است؛ سازندگان گوشی‌های هوشمند نیز به هوش مصنوعی علاقه‎ نشان داده‏اند و هوآوی به همراه رونمایی از سری «میت ۱۰» و Honor V10، یک چیپ مبتنی بر هوش مصنوعی ارائه داده است که عملکرد آن‌ها در عکاسی به‌طور چشمگیری ارتقا می‎دهد. شرکت شیائومی نیز برنامه ‎های خود را برای استفاده از «هوش مصنوعی» در گوشی‎های هوشمندش اعلام کرده است و به گفته‎ی رئیس شیائومی، سال آینده محصولاتی مبتنی بر هوش مصنوعی ارائه می‌شود.

لی ژوئن اعلام کرده است که در طی ده سال آینده استراتژی اصلی شیائومی، تمرکز روی هوش مصنوعی خواهد بود. به‌ گفته ‎ی وی، نسل جدید گوشی‏های هوشمند شیائومی که در سال ۲۰۱۸ عرضه خواهد شد؛ از هوش مصنوعی بهره‌مند می‎شوند. البته هنوز بازه‌زمانی مشخصی برای عرضه محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی اعلام نشده است. با این‎حال، شیائومی می ۷ به عنوان پرچمدار جدید چینی‎ها از شانس بالایی برای استفاده از هوش مصنوعی برخوردار است.

شیائومی، اولین محصول مبتنی بر هوش مصنوع خود را در ماه جولای عرضه کرد که بلندگوی Mi Ai Speaker است. فناوری هوش مصنوعی که توسط شیائومی در حال توسعه است، می‌تواند به پلت‎فرم اینترنت اشیاء و گوشی‌های هوشمند این سازنده راه پیدا کند. لی ژوئن در ادامه، پیش‎بینی کرده است شرکت‌هایی که ارائه‌دهنده سرویس‌های ابری هستند؛ در آینده روی هوش مصنوعی متمرکز خواهند شد و شیائومی نیز برنامه‌های جدی برای استفاده از هوش مصنوعی در محصولات آینده خود دارد.


شما کاربران سخت‌افزار چه نظری در رابطه با محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی دارید؟ آیا آینده‌ی بازار فناوری را هوش مصنوعی رقم خواهد زد؟


مطالب پیشنهادی