کارت گرافیک Aorus GTX 1070 Ti گیگابایت معرفی شد
۱۴ام آذر ۱۳۹۶ مطالب آپی

شرکت گیگابایت با معرفی Aorus GTX 1070 Ti در واقع سومین طراحی سفارشی خود را از کارت گرافیک GeForce GTX 1070 Ti انویدیا، ارائه کرده است.

این کارت گرافیک جزو محصولات حرفه‌ای و رده بالای گیگابایت به حساب می‌آید و انتخاب نام Aorus برای آن، به همین دلیل می‌باشد.

کارت گرافیک مذکور از سرعت هسته مدل رفرنس یعنی ۱۶۰۷ مگاهرتز بهره می‌برد که با استفاده از قابلیت Boost می‌توان آن را تا ۱۶۸۳ مگاهرتز افزایش داد. این کارت گرافیک جدید از حافظه رم GDDR5 با فرکانس ۸ گیگاهرتزی برخوردار بوده و همانند دو طراحی سفارشی دیگر GTX 1070 Ti که توسط گیگابایت تولید شده، Aorus GTX 1070 Ti نیز مشخصات مشابه‌ای را ارائه می‌دهد.

 البته این موضوع جای تعجبی هم ندارد؛ چرا که شرکت‌های ثالث حق ارائه مدل‌های اورکلاک شده را از کارت گرافیک GeForce GTX 1070 Ti ندارند.


Aorus GTX 1070 Ti

اما اگر سرعت هسته و حافظه این کارت گرافیک را در نظر نگیریم، محصول جدید گیگابایت از یک مدار PCB سفارشی و قابلیت خنک‌کنندگی بهتری برخوردار است. هیت‌سینک آلومینیومی و سه فن خنک‌کننده ۸۰ میلی‌متری در این کارت گرافیک چیز جدیدی محسوب نمی‌شوند اما از نظر ظاهری نکات متفاوتی در این بخش قابل مشاهده می‌باشد. نورپردازی RGB LED به همراه لوگوی چندرنگ Aorus در قسمت بالایی فن‌ها از این جمله‌اند.


Aorus GTX 1070 Ti

این چراغ‌های LED توسط نرم‌افزار RGB Fusion گیگابایت قابل تنظیم می‌باشند. صفحه محافظ پشتی از اندود مناسبی با جنس مس در نظر گرفته شده تا علاوه بر انتقال کارآمدتر حرارت از پردازشگر گرافیکی کارت، از آن در برابر خمش‌های جزیی کارت گرافیک نیز محافظت کند.

Aorus GTX 1070 Ti از یک اتصال ۸ پین برق به منظور تامین انرژی خود استفاده می‌کند. مدار طراحی شده برای این مدل از یک VRM با ۲+۶ فاز بهره می‌برد که نسبت به دو مدل دیگری که گیگابایت ارائه کرده، حرفه‌ای‌تر محسوب می‌شود.

سه پورت DisplayPorts و یک پورت HDMI و DVI خروجی‌های تصویری این کارت گرافیک را تشکیل می‌دهند. تا به این لحظه این کارت گرافیک گران‌ترین مدل سفارشی GTX 1070 Ti می‌باشد که گیگابایت روانه بازار خواهد کرد.


Aorus GTX 1070 Ti


 

منبع: techpowerup


مطالب پیشنهادی