چگونه نمایش شماره سیم‌کارت بر روی Caller ID دیگر افراد را در آیفون غیرفعال کنیم؟
۱۴ام آذر ۱۳۹۶ مطالب آپی

دلایل پشت پرده در خصوص اقدام به عدم نمایش شماره تلفن همراه بر روی شناساگر تماس گیرنده یا به‌عبارتی‌دیگر کالر آی‌دی (Caller ID) دیگر افراد می‌تواند بسیار متفاوت باشد. ممکن است فرد قصد نداشته باشد تا شخص غریبه‌ای از شماره خط او آگاهی پیدا کرده و یا دریابد که وی از شماره‌ای خارجی در حال برقراری تماس است. در حالتی دیگر ممکن است که طبع کارآگاه بازی فرد کمی گل کرده و قصد داشته باشد تا همانند فیلم‌های اکشن با شماره‌ای مسدود شده و غیر قابل مشاهده با دیگران ارتباط برقرار نماید.

دلایل نامبرده در پاراگراف پیشین و بسیاری از موارد مشابهی که از دایره توجه نویسنده مطلب خارج می‌باشند همگی در زمینه وجود امکانی جهت انسداد نمایش شماره سیم‌کارت بر روی Caller ID دیگر افراد تأثیرگذار می‌باشند. بر همین اساس کمپانی اپل با افزودن قابلیتی به بطن سیستم‌عامل محبوب خود (iOS) این مهم را به‌سادگی هر چه تمام‌تر در اختیار کاربران قرار داده است که در این نوشته طریقه چگونگی فعال‌سازی آن را با یکدیگر می‌آموزیم. پیش از پرداختن به مبحث آموزش ذکر این نکته ضروری است که عملکرد این قابلیت مستقیماً به شرکت ارائه‌دهنده خدمات مخابراتی (به‌عنوان مثال ایرانسل، همراه اول، رایتل و تالیا در کشور ایران) وابسته می‌باشد، لذا اگر گزینه مربوطه در قالب منوی تنظیمات دستگاه تلفن همراه قابل مشاهده نیست، بنابراین شرکت مورد استفاده از این مهم پشتیبانی نمی‌نماید.

برای این منظور ابتدا منوی تنظیمات (Settings) تلفن همراه را گشوده و سپس به دسته‌بندی Phone مراجعه نمایید.

اکنون در صفحه جدید نمایان گردیده، زیرمجموعه Show My Caller ID را گشوده و سپس گزینه مربوط به قابلیت تحت عنوان Show My Caller ID را غیرفعال کنید.

Caller ID

اکنون مراحل با موفقیت به پایان رسیده و ویژگی فعال گشته است که آگاهی از این مهم نیز با برقراری تماس با فرد دیگری قابل فهم می‌باشد (در این حالت برچسب Unknown و یا موارد مشابه به جای شماره سیم‌کارت باید بر روی تلفن همراه وی به نمایش در آید).

همان‌طور که پیشتر نیز گفته شد، عملکرد قابلیت انسداد نمایش شماره خط بر روی Caller ID دیگر افراد مستقیماً به پشتیبانی شرکت ارائه‌دهنده خدمات مخابراتی باز می‌گردد. درصورتی‌که قصد دارید تا قابلیت را غیرفعال کرده و نحوه کارکرد دستگاه تلفن همراه را مجدداً به حالت پیشین تغییر دهید کافی است تا دو مرتبه به مسیر فوق مراجعه کرده و سپس گزینه Show My Caller ID را فعال کنید (نبود گزینه مذکور در منوی تنظیمات به معنای عدم پشتیبانی شرکت مخابراتی از آن می‌باشد).


مطالب پیشنهادی