پتنت سامسونگ برای بررسی خطوط کف دست در پرچمداران آینده
۱۳ام آذر ۱۳۹۶ مطالب آپی

در حال‌حاضر، راه‎های زیادی برای اینکه گوشی شما ایمن باقی بماند، وجود دارد. می‌توانید از Pin، پسورد یا پترن (الگو) استفاده کنید یا به روش‎های دیگر مانند بررسی چهره، تشخیص عنبیه چشم یا اثرانگشت اکتفا نمایید. با این‎حال، سامسونگ به دنبال شیوه‌ی متفاوتی است؛ بررسی کف دست، برای اینکه بتوانید وارد گوشی خود شوید. ادامه مطلب را در سخت‎افزار از دست ندهید.


در نگاه اول، ممکن است گمان کنید این شیوه با جای‌گیری دست شما روی صفحه‌نمایش عمل می‎کند؛ در گوشی‌های هوشمند که اندازه نمایشگر آن‌ها محدود است، چنین شیوه‌ای کار ساز نیست. اگر پتنت سامسونگ به چنین شیوه‌ای عمل نماید، نیاز است تا دستگاه شما به نمایشگر ۷ اینچی یا بزرگ‌تر مجهز شده باشد.

براساس توضیحات مندرج در پتنت سامسونگ، اگر پسورد خود را برای آنلاک کردن گوشی‌تان به فراموشی بسپارید؛ تنها کافی است دست‎تان را در مقابل دوربین گوشی قرار دهید و با بررسی خطوط کف دست، اعداد و ارقام پسورد وارد شده نمایش داده خواهد شد که می‌تواند به شما در یادآوری پسوردتان کمک نماید.

در حال‌حاضر، پرسش‌های فراوانی پیرامون پتنت جدید سامسونگ وجود دار؛ ضمن اینکه مشخص نیست ایمنی استفاده از این روش تا چه اندازه بالا خواهد بود. با این‏حال، بد نیست اشاره کنیم که کهکشانی جدید سامسونگ، حتی در صورتی‌که به این فناوری مجهز شود؛ نخواهد توانست با بررسی کف دست شما آنلاک شود و تنها حروف پسورد را نمایش خواهد داد تا پسوردتان را به یاد آورید. به عبارت بهتر، نیازی نیست نگران باشید که روش به ثبت رسیده توسط سامسونگ، اطلاعات شما را در معرض خطر قرار دهد.


مطالب پیشنهادی