تلاش‌های کوالکام برای ممنوعیت فروش نسخه GSM آیفون‌های 2017 اپل در آمریکا
۱۳ام آذر ۱۳۹۶ مطالب آپی

شرکت اپل و کوالکام، مدتی است وارد درگیری حقوقی شده‎اند و هر دو تلاش می‌کنند تا به یک‌دیگر صدمه بزنند. در جدیدترین اقدام کوالکام برای اینکه اپل نتواند آیفون‌های امسال خود را به فروش برساند؛ این شرکت ادعا می‌کند که اپل، مالکیت معنوی پنج پتنت مربوط به گیرنده‌های فرکانس رادیویی، بهبود مصرف انرژی در پردازنده‌های موبایل، مدیریت شارژ دستگاه و بهینه‌سازی تصاویر از طریق عمق‌یابی (تصاویر سه‎بعدی) را نقض کرده است. ادامه مطلب را در سخت‌افزار از دست ندهید.

ممنوعیت فروش

کوالکام برای ممنوعیت فروش نسخه‌ی GSM آیفون‎های ۲۰۱۷ اپل از جمله آیفون X، آیفون ۸ و آیفون ۸ Plus تلاش می‌کند. این نسخه توسط اپراتور AT&T و T-Mobile عرضه می‎شود. همچنین کوالکام به دنبال دریافت خسارت از شرکت اپل است.

درگیری‌های شرکت کوالکام و اپل، حتی روی روابط تجاری آن‌ها نیز تأثیرگذار بوده است. گفته می‎شود شرکت اپل، درنظر دارد تا آیفون‌های ۲۰۱۸ را بدون مودم ساخت کوالکام تولید کند. به جای اینکه اپل با کوالکام همکاری کند، درنظر دارد با رقیب آن یعنی اینتل وارد همکاری شود. شرکت اینتل، در حال‏‌حاضر بخشی از قطعات لازم را برای نسخه‌ی GSM آیفون‌های جدید اپل تأمین می‎کند.

باید منتظر ماند و دید که آیا کوالکام در نهایت، موفق خواهد شد تا به اهداف خود مبنی بر ممنوعیت فروش آیفون‌های اپل دست پیدا کند یا دادگاه به نفع اپل رأی صادر خواهد کرد. نظر شما چیست؟


مطالب پیشنهادی