اقدام جدید گوگل برای عدم جمع‌آوری اطلاعات کاربران توسط برنامه‌ها
۱۳ام آذر ۱۳۹۶ مطالب آپی

گوگل برای ارائه امنیت بیشتر به کاربران سیستم‎عامل اندروید، به دنبال راهی است تا از جمع‌آوری اطلاعات غیرضروری آن‌ها توسط برنامه‎های مختلف جلوگیری کند. برنامه‎هایی که اطلاعات کاربران ذخیره می‎کنند، باید به کاربر توضیح دهند که از این داده‌ها چگونه استفاده خواهند کرد. علاوه‎براین، کاربر باید به توسعه‎دهنده اجازه دهد تا این اطلاعات را جمع‌آوری نماید. ادامه مطلب را در سخت‌افزار دنبال کنید.

گوگل تصمیم گرفته است به توسعه‎دهندگان به مدت ۶۰ روز فرصت دهد تا تغییرات خواسته شده را روی برنامه‌های خود اعمال کنند؛ در غیر این‎صورت، هشداری به صورت پاپ‌آپ نمایش داده خواهد شد که در آن به کاربر اعلام می‌شود برنامه مذکور به دنبال جمع‌آوری‌ اطلاعات آن‎ها بدون دریافت تأییدیه از سوی کاربر است. این موضوع باعث خواهد شد تا اعتماد کاربران نسبت به برنامه‌ها کاهش پیدا کند یا حتی به استفاده از آن، خاتمه دهند. در همین رابطه اعلام شده است:


برنامه‌هایی که اطلاعات شخصی کاربر (نظیر شماره تلفن، آدرس ایمیل و …) یا اطلاعات مربوط به دستگاه را جمع‎آوری می‎کنند، باید این موضوع را به اطلاع کاربر برسانند؛ اینکه اطلاعات آن‎ها چگونه مورد استفاده قرار  خواهد گرفت، نیز باید اعلام شود.

گوگل برای بهبود امنیت کاربران، مدتی پیش نیز تصمیم گرفت تمامی برنامه‌هایی را که در صفحه‌ لاک‌اسکرین تبلیغ نشان می‌دهند؛ از پلی استور حذف نماید. با قوانین جدیدی که توسط گوگل در فروشگاه پلی استور اعمال شده است؛ گوگل تلاش خواهد کرد تا گردش اطلاعات خصوصی کاربران در بستر سیستم‌عامل اندروید به حداقل میزان ممکن کاهش پیدا نماید.


منبع: PhoneArena


مطالب پیشنهادی