آشنایی بیشتر با نمونه‌ی چینی قابلیت Face ID و Animoji آیفون X
۱۱ام آذر ۱۳۹۶ مطالب آپی

شرکت هواوی در جریان مراسم خبری خود برای رونمایی از Honor V10، به فناوری‌های به‌کار گرفته شده در آیفون‌ X اپل اشاره کرده است. یکی از قابلیت‌هایی که آیفون X را از محصولات عرضه شده توسط سازندگان دیگر متمایز می‌کند، تجهیز آن به سیستم تشخیص چهره Face ID بوده و فناوری مورد استفاده در آن، به اپل اجازه داده است تا قابلیتی را با نام «انیموجی» توسعه دهد. ادامه مطلب را در سخت‌افزار از دست ندهید.

ویژگی انیموجی با تشخیص رفتار چهره‌ی کاربران، به ایموجی‌ها جان می‌بخشد؛ Face ID نیز می‌تواند آیفون X را با تشخیص چهره‏ی صاحب دستگاه آنلاک نماید. هواوی نیز تصمیم گرفته است تا فناوری مشابهی را توسعه دهد که براساس ادعای شرکت سازنده، از نمونه ساخته شده توسط اپل از نظر امنیت بالاتر است و استفاده بیشتری خواهد داشت.

آیفون X

شرکت هواوی برای فناوری تشخیص چهره گوشی‌های هوشمند خود، هنوز نامی انتخاب نکرده است اما ادعا می‎کند که بیش از ۳۰۰ هزار نقطه از چهره‌ی کاربران توسط سخت‌افزار لازم بررسی خواهد شد. آیفون X که به قابلیت Face ID مجهز شده است، ۳۰ هزار نقطه از چهره‎ی کاربران را برای ایجاد تصویر سه‎بعدی مورد بررسی قرار می‎دهد. با این‌حال، فعلاً سرعت سیستم تشخیص چهره‌ی گوشی‌های هواوی چندان بالا نیست و سازنده ادعا می‎کند که در نهایت، مدت زمان لازم را برای احراز هویت کاربران با استفاده از سیستم تشخیص چهره به ۴۰۰ میلی‌ثانیه کاهش خواهد داد.

قابلیت انیموجی که در آیفون X اپل به کار گرفته شده است، عملکرد بسیار خوبی دارد اما با این‌حال، دقت چندان زیادی ندارد؛ تنها از برخی از حرکات چهره در «انیموجی» آیفون X الگوبرداری می‌شود. هواوی به دنبال توسعه قابلیت دقیق‌تری است؛ به عنوان مثال، این ویژگی حتی خواهد توانست تشخیص دهد که کاربر زبان خود را از دهان خارج کرده و آن‌را روی ایموجی‌های موجود شبیه‌سازی می‎کند.


مطالب پیشنهادی