توشیبا حافظه‌ی XG5-P NVMe با ظرفیت 2 ترابایت را معرفی کرد
۱۰ام آذر ۱۳۹۶ مطالب آپی

توشیبا از جدیدترین حافظه‌ی پر سرعت XG5-P NVMe با ظرفیت ۲ ترابایت رونمایی کرد. این محصول که از خانواده XG5 محسوب می‌شود با عملکرد بهتر از پیش و ظرفیت بالا از طریق اتصال NVMe برای کاربرانی که سرعت بالای انتقال داده‌ها در کنار فضای کافی برای بایگانی را ترجیح می‌دهند، انتخاب مناسبی می‌باشد. با آپ آی آر همراه باشید.

XG5-P NVMe

سری حافظه‌های XG5-P سرعت انتقال خود را از طریق نسل سوم PCIe x4  و رابط NVMe فراهم می‌کنند. عملکرد این حافظه ۲ ترابایتی برای خواندن اطلاعات، از مرز ۳۰۰۰ مگابایت عبور می‌کند و برای نوشتن اطلاعات بر روی SSD میزان ۲۲۰۰ مگابایت در ثاینه را به صورت متوالی در اختیار کاربر قرار می‌دهد. علاوه براین، برای خواندن داده‌ها به طور تصادفی ۳۲۰,۰۰۰ IOPS و برای نوشتن اطلاعات تصادفی مقدار ۲۶۵,۰۰۰ IOPS را فراهم می‌کند. با توجه به عملکرد نسل پیشین این حافظه‌ها، مقدار خواندن و نوشتن در XG5-P NVMe حدود ۵۵ درصد افزایش کارایی را شاهد هستیم.

این حافظه‌ با فاکتور استاندارد M.2 2280 توسعه یافته است که در واقع بر روی تمامی مادربوردهای امروزی قابل استفاده می‌باشد. این محصول در دو ظرفیت ۱ و ۲ ترابایتی با لایه‌های ۶۴ بیتی همچنان ابعاد فیزیکی خود را حفظ کرده‌اند.

این حافظه‌ها با ویژگی رمزگزاری SED و پشتیبانی از TCG Opal ویرایش ۲٫۰۱، برای طیف وسیعی از برنامه‌های مهندسی، بازی‌های رایانه‌ایی و همینطور فعالیت‌های سنکین خواندن و نوشتن اطلاعات، مناسب است.


دیدگاه شما در مورد سرعت حافظه‌ی XG5-P NVMe چیست؟

منبع Guru3D


مطالب پیشنهادی