همکاری غول‌های فناوری جهت تولید هواپیماهای بزرگ برقی
۹ام آذر ۱۳۹۶ مطالب آپی

به گزارش آپ آی آر به نقل از نیواطلس، هواپیمای جدید که  E-Fan X  نام دارد هیبریدی است و تکمیل آن تا سال ۲۰۲۰ به طول می انجامد.

هواپیماهای برقی – هیبریدی از جمله گزینه های محبوب مهندسان و دوست داران محیط زیست محسوب می شوند. با استفاده از این هواپیماها اتکا به سوخت های فسیلی کاهش یافته و انتشار دی اکسید کربن در جو کره زمین کمتر می شود.

بر اساس برنامه ریزی کمیسیون اروپا انتشار گازهای دی اکسید کربن و اکسید نیتروژن در جو کره زمین باید تا سال ۲۰۵۰ به ترتیب ۹۰ و ۶۵ درصد کاهش یابد. از سوی دیگر میزان آلاینده های صوتی نیز تا این مدت باید شاهد کاهش ۶۵ درصدی باشد.

هواپیماهای برقی هم کم سروصدا و هم دوست دار محیط زیست هستند و لذا سرمایه گذاری برای تولید آنها روز به روز در حال افزایش است. موتور برقی این هواپیماها سبک تر و ساده تر است و می توان در آنها از سیستم های هوشمند کنترل رایانه ای استفاده کرد. تعمیر و نگهداری این هواپیماها هم ساده تر انجام می شود.

به جای موتور توربوفن جت در این هواپیمای تازه از موتور برقی دومگاواتی ساخت زیمنس استفاده می شود. این شرکت واحد کنترل قدرت E-Fan X را هم خواهد ساخت. قرار است اولین آزمایش ها بر روی نمونه اولیه این هواپیما در سال آینده میلادی انجام شود.

انتهای پیام


مطالب پیشنهادی