فیسبوک کاربران را از روی عکس سلفی شناسایی می‌کند
۹ام آذر ۱۳۹۶ مطالب آپی

به نظر می‌رسد شبکه اجتماعی فیسبوک به زودی نوع جدیدی از کپچا یا سیستم تشخیص انسان از ربات را ارائه خواهد کرد.

هنوز مشخص نیست که آیا این قابلیت امنیتی و تایید هویت جدید تنها در مواردی که فعالیت‌های مشکوکی در حساب کاربری شخص دیده می‌شود به کار گرفته خواهد شد و یا قرار است به روشی جدید و مرسوم برای ورود به حساب فیسبوک کاربران تبدیل شود؛ اما به هر منظوری که باشد، به گفته این کمپانی تنها برای حفظ امنیت اطلاعات کاربران از ابزارها و برنامه‌های ثالث و فرعی به کار گرفته خواهد شد.

برخی از کاربران پست‌هایی را در توییتر منتشر کرده‌اند که حاکی از پیغام جدید فیسبوک مبنی بر ارائه تصویری واضح از صورت کاربر می‌باشد. فیسبوک ادعا می‌کند این تصاویر پس از تایید هویت کاربر و صاحب اکانت، بلافاصله از سرورهای این شبکه احتماعی حذف خواهند شد.


فیسبوک

یکی از سخنگویان Facebook در گفتگو با وب‌سایت Wired به طور صریح اعلام کرد که این ویژگی امنیتی به منظور شناسایی فعالیت‌های مشکوک ارائه شده و در مواقع مختلف نظیر ایجاد حساب کاربری جدید، ارسال درخواست‌های دوستی، پرداخت و دریافت هزینه تبلیغات و همچنین ایجاد یا ویرایش تبلیغات به کار گرفته می‌شود.

این روش جدید هویت کاربران را به صورت خودکار تشخیص می‌دهد. البته این تنها روش تایید هویتی نیست که فیسبوک استفاده می‌کند. در واقع این شبکه اجتماعی در حال حاضر از چندین روش خودکار و دستی بهره می‌برد تا بتواند فعالیت‌های مشکوک کاربران را شناسایی نماید.

البته هنوز به مشخص نیست که دقیقا چه فعالیت‌هایی از نظر این شبکه اجتماعی مصداقی از موارد مشکوک به شمار می‌آید. شاید دلیل این اطلاعات ناکافی و عدم تمایل فیسبوک به صحبت بیشتر در مورد آن،  هراس این شبکه اجتماعی از افرادی باشد که با سردرآوردن از نحوه کار این سیستم امنیتی، آن را به نوعی فریب داده و به مقاصد خود برسند.

منبع: phonearena


مطالب پیشنهادی