توشیبا نسل جدید دستگاه‌های UFS خود را رونمایی کرد
۹ام آذر ۱۳۹۶ مطالب آپی

شرکت تجاری توشیبا مموری، یکی از پیشتازان صنعت حافظه‌های ذخیره‌سازی محسوب می‌شود. این تولیدکننده ژاپنی امروز از نمونه اولیه دستگاه‌های جدید UFS خودش رونمایی کرد. در این حافظه‌های جدید از حافظه فلش رده بالای ۶۴ لایه‌ای BiCS FLASH 3D توشیبا استفاده شده است.

دستگاه‌های UFS جدید عملکردی بسیار بالا را ارائه داده و به همین دلیل در شرایطی که عملکرد نوشتن/خواندن و همچنین بهینگی مصرف از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشند، این حافظه‌های جدید یک انتخاب ایده‌آل محسوب می‌شوند. برخی از موارد استفاده از چنین حافظه‌های پرسرعت و کم‌مصرفی شامل گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و سیستم‌های واقعیت افزوده و یا واقعیت مجازی می‌شود.


UFS

حافظه‌های جدید توشیبا در ظرفیت‌های ۳۲، ۶۴، ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایتی ارائه شده است. حافظه فلش داخلی و یک کنترلر مخصوص در تراشه‌ استاندارد JEDEC به اندازه ۱۱٫۵ در ۱۳ میلی‌متری گردهم آمده و بدین ترتیب استفاده از آن‌ها را در دستگاه‌های کوچک نظیر گوشی‌های موبایل یا فلش مموری‌ها میسر کرده است.

کنترلر به‌کار گرفته شده در این تراشه وظیفه تصحیح خطاها، افزایش طول عمر حافظه، ترجمه آدرس‌های منطقی به فیزیکی و همچنین مدیریت سکتورهای معیوب را برعهده داشته و بنابراین پکیجی کامل را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

هر چهار حافظه تولید شده توسط توشیبا با JEDEC UFS Ver 2.1 سازگاری داشته که شامل HS-GEAR3 نیز می‌شود. این استاندارد رابطی را ارائه می‌دهد که بر روی کاغذ سرعتی معادل ۵٫۸ گیگابیت بر ثانیه در هر مسیر(دو مسیر و مجموعا ۱۱٫۶ گیگابیت بر ثانیه) را فراهم کرده و این در حالی است که مصرف انرژی را اصلا افزایش نمی‌دهد. عملکرد خواندن و نوشتن متوالی حافظه ۶۴ گیگابایتی توشیبا به ترتیب ۹۰۰ و ۱۸۰ مگابیت بر ثانیه می‌باشد. این ارقام برای خواندن و نوشتن تصادفی به ترتیب ۲۰۰ و ۱۸۵ درصد نسبت به نسل قبلی این حافظه‌ها افزایش پیدا کرده است.

منبع: techpowerup


مطالب پیشنهادی