هفته‌ای ۴ درخواست برای مجوز تاکسی‌ اینترنتی
۷ام آذر ۱۳۹۶ مطالب آپی

هفته‌ای ۴ درخواست برای مجوز تاکسی‌ اینترنتی

محمدطاهر فاضلي مدير كسب و كارهاي نوين اتاق اصناف ايران در خصوص تعارضات به وجود آمده بين كسب و كارهاي نوين و سنتي گفت: درست است كه با آمدن كسب و كارهاي نوين مثل تاكسي‌هاي اينترنتي كسب و كارهاي سنتي با مشكل مواجه شده و حتي در مواردي به تعطيلي كشيده مي‌شوند اما با توجه به پيشرفت‌هاي تكنولوژي همه مي‌بايست كه به سمت نوين شدن مي‌رفتند و سود اصلي هم به جيب مردم و مصرف كننده مي‌رود.

به گزارش آپ آی آر از روابط عمومي فدراسيون ICT اتاق بازرگاني ايران، وي تاكيد كرد: با وجود آنكه ساختار اصناف تا حدودي سنتي است اما ما ميل و شوقي كه در اصناف مي‌بينيم گوياي اين است كه خود كسب و كارهاي سنتي نيز ميل دارند كه به سمت نوين شدن پيش بروند.

فاضلي ادامه داد: ما در هفته حداقل ۳ يا ۴ مراجعه‌كننده براي مجوز اپليكيشن‌هاي حوزه حمل و نقل داريم و اين مسير حركتي جامعه را نشان مي‌دهد و ما قصد داريم كه براي كسب و كارهاي سنتي نيز پلتفرمي ايجاد و معرفي كنيم تا بتوانند با كمترين هزينه به فضاي مجازي راه پيدا كنند.

وي در خصوص مساله تعدد مجوزها كه مشكل بسياري از كسب و كارهاي سنتي در اين روزها است نيز گفت: چالشي كه براي كسب و كارهاي اينترنتي در ماه‌هاي گذشته داشتيم يكي مربوط به كوتاه كردن فرآيند دريافت مجوز بوده و ديگري به معضل نياز به مراجعه به چند نهاد مختلف براي كسب مجوز مربوطه مي‌شده كه سعي كرده‌ايم سازوكاري بينديشيم كه اين مشكلات مرتفع شوند.

فاضلي تصريح كرد: در همين زمينه تعاملات خوبي هم با وزارت صنعت، هم سازمان گردشگري و ديگر سازمان‌ها صورت گرفت. به اين ترتيب در حال حاضر هر فرد بايد ابتدا ای‌نماد را دريافت كند و بعد به اتحاديه فضاي مجازي رجوع كرده و جواز خود را دريافت كرده و به راحتي فعاليت خود را آغاز و انجام دهند.

وي در خاتمه تاكيد كرد: از حدود يك ماه پيش اتاق اصناف و كميسيون ICT اتاق بازرگاني ايران مشتركا جلساتي را با حضور استارتاپ­ها و كسب و كارهاي نوپا و فعال حوزه  ICT  برگزار مي‌كنند كه اميدوار هستيم باعث مرتفع شدن بسياري از مشكلات كسب و كارهاي نوين شود.

 


مطالب پیشنهادی