آموزش شخصی‌سازی نحوه نمایش پیغام‌های اطلاعیه توسط شبکه اجتماعی اینستاگرام
۷ام آذر ۱۳۹۶ مطالب آپی

شبکه اجتماعی اینستاگرام بدون شک در قالب یکی از پر مخاطب‌ترین و محبوب‌ترین بسترهای موجود نه تنها در ایران، بلکه در بسیاری از دیگر کشورهای موجود در سرتاسر کره خاکی زمین تلقی می‌گردد. سهولت در اشتراک محتویات و تجربیات روزمره زندگی افراد، محیط ساده و کاربر پسند، امنیت معقول و مناسب، دسترسی سریع و … تماماً از جمله فاکتورهای ویژه شبکه اجتماعی نامبرده جهت متمرکز نمودن نظر مصرف‌کنندگان به سمت و سوی خود به شمار می‌روند.

شبکه اجتماعی اینستاگرام با وجود ویژگی‌های جذاب و دوست داشتنی خود، از نقاط ضعف و آزار و اذیت‌های گوناگونی نیز رنج می‌برد که از جمله این موارد می‌توان به ارسال خودکار پیغام‌های اعلان متعدد و پی‌درپی در خصوص اقدامات دیگر افراد نظیر شروع یک نشست استوری زنده، دریافت لایک و … اشاره کرد. این مهم در حالت پیش‌فرض شاید برای برخی آن‌چنان آزاردهنده محسوب نگردد، اما هنگامی‌که تعداد دنبال کنندگان (فالوور) و دنبال شوندگان (فالووینگ) از مرز چند صد نفر فراتر روند، مشاهده چندین و چند باره پیام‌های اطلاع‌رسانی فوق در طول روز امری اجتناب‌ناپذیر به شمار می‌رود که این مهم زمینه بروز آزار و اذیت، حتی برای صبورترین افراد را نیز فراهم می‌آورد.

شبکه اجتماعی اینستاگرام

تصور کنید که در انتظار دریافت پیام مهمی از شخص خاصی به سر می‌برید که ناگهان تلفن همراه شما به صدا در می‌آید، اما با گشودن قفل آن مشاهده می‌کنید که اینستاگرام اعلانی را در خصوص لایک شدن پست توسط فلان شخص ارسال کرده است. ازآنجایی‌که این مهم از جمله پر سؤال‌ترین موارد موجود در استفاده از شبکه اجتماعی اینستاگرام محسوب می‌گردد، لذا در این نوشته تصمیم بر آن شد تا با مسیری جهت غیرفعالسازی ارسال اعلان‌ها آشنایی پیدا کنیم.

برای این منظور ابتدا نرم‌افزار اینستاگرام را گشوده و پس از مراجعه به صفحه شخصی (پروفایل) و کلیک نمودن بر روی آیکون سه نقطه موجود در گوشه سمت راست بالای صفحه (و یا آیکون دارای شمایل چرخ دنده در مجاورت کلید Edit Profile)، بخش تنظیمات شبکه اجتماعی نامبرده را بگشایید.

اکنون بر روی گزینه Push Notification Settings کلیک نمایید.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، صفحه جدید نمایان گردیده در حالت کلی تنظیمات مربوط به نمایش خودکار اعلان‌ها و رخدادهای دنبال کنندگان و دنبال شوندگان را در بطن خود نهفته دارد. آیتم‌های قابل تغییر از طریق مسیر فعلی عبارتند از:

لایک‌های دریافتی در پست‌های دربردارنده تصاویر (Likes)

کامنت‌های ارسالی در پست‌های در بردارنده تصاویر (Comments)

لایک‌های دریافتی در قالب کامنت‌های ارسال شده (Comment Likes)

لایک‌ها و کامنت‌های دریافتی در قالب تصاویر تگ شده (Likes and Comments on photos of you)

ارسال درخواست از جانب دیگران جهت دنبال نمودن شخص (New Followers)

تأیید درخواست ارسال شده از جانب شخص جهت دنبال کردن فرد دیگری (Accepted follow request)

هنگامی‌که یکی از دوستان شخص در شبکه اجتماعی فیس‌بوک به اینستاگرام ملحق می‌شود (Friends on Instagram)

ارسال پیغام از جانب دیگران در قالب پیام مستقیم (دایرکت) (Instagram direct)

تگ شدن در یک تصویر توسط دیگران (Photos of you)

یادآوری اعلان‌های خوانده نشده در صورت عدم مراجعه به اینستاگرام برای مدت زمانی مشخص (Reminders)

ارسال اولین پست و یا استوری توسط برخی از دنبال کنندگان (که پیشتر هیچ‌گونه پستی را ارسال ننموده‌اند) (First posts and story)

پیغام‌های ارسالی از جانب اینستاگرام در خصوص اطلاعیه‌های محصول (مانند بسته‌های به‌روزرسانی و …) (Product announcements)

هنگامی‌که تعداد نمایش‌های ویدئوهای ارسالی توسط شخص از حد به خصوصی عبور می‌نمایند (View counts)

هنگامی‌که اینستاگرام به درخواست‌های پشتیبانی ارسالی از جانب شخص پاسخ می‌دهد (Support request)

شروع استوری‌های زنده (لایو) از جانب دنبال کنندگان (Live video)

ارسال استوری‌های دربردارنده نظرسنجی از جانب دنبال کنندگان (Story Polls)

اکنون کافی است تا به‌منظور غیرفعال نمودن ارسال خودکار پیغام‌های اعلان از جانب هرکدام از موارد اشاره شده و یا محدود نمودن آن‌ها به قالب تنها دنبال کنندگان (From people I follow) و یا همگان (From Everyone)، فهرست فعلی را مورد جستجو قرار داده و سپس گزینه مربوطه را بنا بر نیاز خود شخصی‌سازی نمایید. علاوه بر آن ذکر این نکته نیز ضروری است که نحوه نمایش پیام آگهی توسط آیتم‌های اشاره شده نیز به‌صورت متن در زیرمجموعه تمامی آن‌ها درج شده است.

شبکه اجتماعی اینستاگرام

شبکه اجتماعی اینستاگرام ممکن است به‌صورت دوره‌ای نامه‌های الکترونیکی (ایمیل) و یا پیامک‌هایی را نیز برای کاربران خود ارسال نماید. اگر قصد دارید تا انجام خودکار این مهم را نیز غیرفعال کنید کافی است تا مجدداً صفحه تنظیمات نرم‌افزار را گشوده و سپس با مراجعه به زیرمجموعه Email and SMS Notification Settings، تنظیمات مورد نظر را بنا بر نیاز خود تغییر دهید. البته باید خاطر نشان کرد که این بخش برای کاربران ایرانی اینستاگرام ممکن است با شدت بسیار کمتری صورت پذیرد.


مطالب پیشنهادی