گوشی‌های آیفون اپل، پرفروش‌ترین در بازار انگلستان هستند؛ عملکرد ضعیف آیفون 8
۵ام آذر ۱۳۹۶ مطالب آپی

با اینکه آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس نتوانست از نظیر میزان فروش، انتظارات اپل را برآورده نماید اما این شرکت آمریکایی همچنان پرفروش‌ترین سازنده موبایل در بازار انگلستان به شمار می‌رود. براساس اطلاعات منتشر شده، شرکت اپل پرفروش‌ترین سازنده گوشی‌های هوشمند در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ بوده است؛ سهم محصولات اپل از بازار موبایل، ۳۴٫۴ درصد اعلام شده و رقیب آن سامسونگ نیز با سهم ۳۴ درصدی در رتبه دوم قرار دارد. ادعا می‌شود که شرکت اپل و سامسونگ مانند ایالات متحده، بیش از دو سوم از فروش موبایل در بازار انگلستان را به محصولات خود اختصاص داده‎اند. ادامه مطلب را در سخت‌افزار از دست ندهید.

موسسه تحقیقاتی  Counterpoint Research گزارش می‌دهد که فروش آیفون ۸ عمدتاً به دلیل عرضه آیفون X پایین بوده است؛ بسیاری از مشتریان، خرید خود را برای ارائه آیفون X در ماه نوامبر به تعویق انداخته‎اند. آیفون X اپل با وجود معرفی هم‌زمان با آیفون ۸ و آیفون ۸ Plus، در تاریخ ۳ نوامبر عرضه شد؛ این در حالی است که کوپرتینویی‌ها فروش دو آیفون دیگر را در اواخر سپتامبر آغاز کرده بودند.

آیفون 8

سومین سازنده پرفروش که در بازار انگلستان سهم دارد، شرکت چینی هوآوی است؛ البته این سازنده براساس اطلاعات منتشر شده توسط Counterpoint Research، فاصله قابل‌توجهی با رقبایی چون اپل و سامسونگ دارد. آن‌طور که پیداست، سهم هوآوی به دلیل فروش محصولاتش در همه رده‌‌های قیمتی است.

در رابطه با پرفروش‌ترین محصولی که در فصل سوم امسال در انگلستان به فروش رسیده است، باید به پرچمدار ۲۰۱۶ اپل یعنی آیفون ۷ اشاره کرد که فروش ۱۵ درصدی از بازار موبایل را در سه ماهه منتهی به ماه سپتامبر در اختیار دارد. پرچمداران جدید سامسونگ یعنی گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس نیز در در رتبه‌های دوم و سوم جای می‎گیرند. البته شرکت سامسونگ موفق شده است عملکرد قابل‌قبولی در تمامی رده‌های قیمتی داشته باشد.


منبع: Softpedia


مطالب پیشنهادی