خبر خوش وزیر ارتباطات برای کاربران اینترنت
۵ام آذر ۱۳۹۶ مطالب آپی


خبر خوش وزیر ارتباطات برای کاربران اینترنت

اشتراک گذاری این مطلب

وزیر ارتباطات عصر دیروز در توئیتر خود از رفع انحصار فروش اینترنت توسط شرکت مخابرات ایران بر روی خطوط PCM و ONU خبر داد. با آپ آی آر همراه باشید.


وزیر ارتباطات آذری جهرمیT با انتشار پستی در فضای مجازی بیان کرد: «مدیرعامل مخابرات ایران امروز خبر رفع انحصار فروش اینترنت برای خطوط PCM و ONU و اجرای بخشی از مصوبه ۲۵۳ کمیسیون تنظیم مقررات را اعلام کرد. در سابق مشترکین این خطوط تنها قابلیت دریافت سرویس از مخابرات ایران را داشتند و اکنون امکان ارائه سرویس برای سایر شرکت ها نیز فراهم شده است.»


وزیر ارتباطات


شایان ذکر است مخابرات در سالهای اخیر به خصوص در مناطق مرکزی شهر به جای توسعه شبکه کابلی از شیوه خاصی به نام (PCM (Pulse Code Modulation جهت افزایش ظرفیت خطوط استفاده نموده که در این شیوه ظرفیت هر کابل به چندین خط تلفن ثابت اختصاص داده می شود.

اگرچه این شیوه توان پاسخگویی به نیاز گفتگوی تلفنی و انتقال صدا را برای مشترکان فراهم می‌کند، اما به دلیل تقسیم ظرفیت یک کابل امکان استفاده و اشتراک اینترنت ADSL برای مشترکانی که خطوط تلفن آنها با این شیوه فراهم شده است، تنها توسط شرکت مخابرات ممکن بود و برخی از کاربران ناراضی از ارائه خدمات اینترنت ADSL این شرکت مجبور بودن به این انحصار طلبی تن بدهند.


دیدگاه خود را در مورد اقدام اخیر وزیر ارتباطات با ما در میان بگذارید.
مطالب پیشنهادی