اطلاعات 57 میلیون کاربر Uber هک شد
۴ام آذر ۱۳۹۶ مطالب آپی

بدون شک برنامه Uber محبوب‌ترین سرویس درخواست آنلاین تاکسی در سطح جهان است. متاسفانه این سرویس در اواخر سال ۲۰۱۶ مورد هجوم یک حمله سایبری قرار گرفت و طی آن مهاجمین اطلاعات مربوط به ۵۷ میلیون کاربری که در این سرویس ثبت‌نام کرده بودند را به سرقت بردند.

اما این موضوع زمانی بدتر می‌شود که Uber از این هکرها درخواست می‌کند جریان هک شدن این سرویس را به مدت یک‌سال از انظار عمومی مخفی نگه دارد. گفته می‌شود این سرویس با پرداخت مبلغی در حدود ۱۰۰ هزار دلار به هکرها، از آن‌ها خواسته تا اطلاعات هک شده را نابود کنند.


Uber

در این حمله سایبری اطلاعات شخصی کاربران نظیر آدرس منزل و محل کار، آدرس ایمیل، نام کامل و شماره تلفن به سرقت رفته است. براساس برآوردی که صورت گرفته، تعداد کاربرانی که اطلاعات آن‌ها به سرقت رفته چیزی در حدود ۵۷ میلیون نفر می‌باشد. در این حمله حتی اطلاعات جزیی‌تری مانند شماره گواهینامه رانندگی بیش از ۶۰۰ هزار راننده ثبت نام شده در این سرویس در سطح جهان به سرقت رفته است.

هنوز مشخص نیست که آیا در جریان این حملات اطلاعات حساس‌تری مانند شماره کارت‌های اعتباری مسافرین و یا جزییات حساب‌های بانکی رانندگان سرویس Uber هک شده یا خیر.

سرویس Uber از رانندگانش درخواست کرده تا گواهینامه‌های قبلی خود را باطل کرده و گواهینامه جدیدی را اخذ کنند. هنوز مشخص نیست که این سرویس در رابطه با مسافرینی که اطلاعات شخصی آن‌ها نظیر آدرس‌ها، نام کامل و شماره تماس‌ها به سرقت رفته است، چه اقدامی را انجام خواهد داد.

منبع: techpowerup


مطالب پیشنهادی