آیفون X جدید اپل سال آینده با نمایشگر LCD و قیمت مناسب عرضه خواهد شد
۴ام آذر ۱۳۹۶ مطالب آپی

آیفون X گران‎قیمت‎ترین گوشی است که توسط اپل عرضه می‎شود؛ نسخه ۲۵۶ گیگابایتی این مدل، نزدیک به ۱۱۴۹ دلار قیمت‎گذاری شده است و این شرکت واقع در کوپرتینو به‌ خوبی می‌داند که قیمت بالای پرچمدار جدیدش باعث شده است تا برخی از خریداران تمایل چندانی به انتخاب آیفون X نداشته باشند و فعلاً منتظر بمانند. ادامه مطلب را در سخت‌افزار از دست ندهید.

تحلیل‌گر Rosenblatt Securities، به‎تازگی پیش‎بینی کرده است که اپل احتمالاً برای جذب مشتریان بیشتر در سال آینده، نمایشگر اولد آیفون X را با یک پنل LCD جایگزین خواهد کرد تا بتواند قیمت نهایی آیفون‌های خود را پایین نگه‎ دارد. در بررسی‎هایی که پیرامون هزینه تولید قطعات سخت‌افزاری برای آیفون X صورت گرفته است، نمایشگر آیفون X گران‌قیمت‌ترین قطعه سخت‎افزاری آن محسوب می‎شود که گمان می‌رود حداقل دو برابر نسبت به پنل LCD دیگر مدل‎ها قیمت داشته باشد.

آیفون X

اپل به همین جهت، آیفون LCD جدیدی را در سال آینده عرضه خواهد کرد که از نظر طراحی، به آیفون X شبیه است. کوپرتینویی‌ها در زمینه بهینه‌سازی پنل‌های نمایشگر LCD به منظور دست‎یابی به بالاترین بازدهی ممکن، توانایی زیادی دارند و انجام دوباره‌ی آن برای آیفون LCD جدید این شرکت در سال آینده غیرممکن نخواهد بود. تحلیل‌گر Rosenblatt Securities در همین رابطه، اعلام کرده است:


گمان می‎کنیم که اپل، ممکن است هزینه‌ی تولید یک مدل از گوشی آیفون X را با استفاده از پنل LCD در سال آینده کاهش دهد که باعث تمایز آیفون ۸S از آیفون ۷ و آیفون ۸ خواهد شد.

پیش‌تر نیز اعلام شده بود که اپل سال آینده، سه گوشی آیفون عرضه خواهد کرد که دو مدل آن به پنل اولد و یک مدل به صفحه‌نمایش LCD مجهز شده است. قیمت مدل مجهز به پنل نمایشگر LCD، احتمالاً بین ۶۴۹ تا ۷۴۹ دلار خواهد بود.


مطالب پیشنهادی