نسخه بتای اندروید اوریو برای گوشی شیائومی Mi 6 منتشر خواهد شد
۳ام آذر ۱۳۹۶ مطالب آپی

مدتی است که شرکت شیائومی روی انتشار نسخه جدید رام MIUI برای گوشی‌های هوشمند خود مشغول بوده و به همین جهت، این سازنده چینی توجه چندانی به آخرین نسخه از سیستم‎عامل اندروید یعنی اندروید اوریو ۸٫۰ نداشته است. با توجه به اینکه انتشار MIUI 9 برای گوشی‌های هوشمند این شرکت آغاز شده، اکنون شیائومی روی آماده‌سازی اندروید ۸٫۰ برای گوشی‌های پرچمدارش تمرکز کرده است. ادامه مطلب را در سخت‌افزار از دست ندهید.

به همین جهت، شیائومی درنظر دارد تا با ثبت‎نام چندین نفر از کاربران خود، نسخه آزمایشی اندروید اوریو ۸٫۰ را برای گوشی پرچمدار شیائومی Mi 6 منتشر نماید. باید توجه داشته باشید که این به‌روزرسانی، به صورت محدود عرضه خواهد شد و پس از گذشت چندین هفته، احتمالاً شیائومی آن‌را به صورت عمومی در اختیار کاربران دیگر نیز قرار می‎دهد. نسخه «توسعه‌دهندگان» آپدیت اندروید اوریو ۸٫۰ برای گوشی شیائومی Mi 6 به عنوان بتای عمومی عرضه می‌شود.

رویه‌ای که شرکت شیائومی برای انتشار آپدیت اندروید اوریو ۸٫۰ اتخاذ کرده، مشابه با سال گذشته است؛ زمانی‌که اندروید نوقا برای برخی از پرچمداران این شرکت منتشر شد. انتظار می‌رود گوشی‌های بیشتری تا پایان سال در برنامه‌‌ی بتا بتوانند اندروید اوریو ۸٫۰ را دریافت نمایند. بتای عمومی به احتمال زیاد در ماه ژانویه منتشر خواهد شد و نسخه نهایی این به‎روزرسانی، مدتی بعد و پس از عرضه محصولات جدید شیائومی در سال آینده در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

به‌روزرسانی اندروید اوریو که چندین ماه از انتشار نسخه‌ی نهایی آن می‌گذرد، قابلیت‌های مختلفی را ارائه می‎دهد که از جمله آن‌ها می‌توان به حالت «تصویر در تصویر»، نشان‌گر میزان شارژ دستگاه‌های بلوتوثی، Autofill، Notification Dots و ویژگی Instant Apps اشاره کرد. آخرین ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد تا برخی برنامه‌ها را بدون دریافت آن‌ها از فروشگاه پلی استور گوگل، تجربه کنند؛ سپس در صورتی‌که از عملکرد برنامه رضایت داشتید، می‌توانید آن‌را دانلود کنید. البته فعلاً تنها تعداد محدودی از برنامه‌های پلی استور گوگل از چنین ویژگی پشتیبانی می‌کنند.


منبع: Gizmochina


مطالب پیشنهادی